Lessy ustoupil. Policistů nepřibude

11. 6. 2012 10:11

Policejní prezident Petr Lessy požadoval na příští rok původně 40 tisíc policistů. Tento návrh mu ale vláda minulý týden zamítla. Lessyho nový návrh prý bude reflektovat ekonomické možnosti resortu.

Lessy ustoupil. Policistů nepřibude
Foto: rep
Popisek: Ministr Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy
reklama

Lessy přitom ještě začátkem května prohlašoval, že policie by v nižším počtu nemohla kvalitně fungovat. Zpravodajský server novinky.cz, který tuto informaci přinesl, také upozorňuje na fakt, že ihned po vzájemné kompromisní dohodě ministr vnitra Jan Kubice zastavil řízení, které proti Lessymu vedl kvůli nedodrženým limitům na odměny pro podřízené. Ministerstvo i Lessy však jakoukoli spojitost popírají. Mluvčí ministerstva pouze potvrdil dohodu mezi Kubicem a Lessym. „Domluvili se, že policejní prezident do konce července předloží systemizaci, která bude lépe reflektovat aktuální ekonomickou situaci resortu,“ řekl Novák.

Lessy slevil

Lessyho nový návrh by měl přihlédnout k analýze ministerstva vnitra, která bude početní stavy policistů odvozovat od situace v dalších evropských zemích. Lessy potvrdil, že ke snížení počtu policistů na příští rok pravděpodobně dojde, je to podle něj jedna z variant. "Mluvíme o úrovni zhruba 39 tisíc policistů," řekl policejní prezident. Konečný počet by měl vycházet i z počtu policistů zařazených v rámci policejního školství.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…