Mezinárodní tým vyšetřovatelů v čele s nizozemskými experty konstatoval, že let MH 17 v roce 2014 sestřelený nad Ukrajinou zničila ruská raketa vypálená ruskou armádní jednotkou. Konkrétního člověka, který zmáčkl spoušť, však vyšetřovatelé nevypátrali. Prý proto, že Rusové odmítli spolupracovat. Takto informovala agentura Reuters. Rusko dlouhodobě odmítá, že by za smrt 298 lidí na palubě neslo jakoukoli odpovědnost.
Letecký publicista Martin Velek k tomu v Událostech, komentářích České televize poznamenal, že závěry mezinárodního vyšetřovacího týmu jsou opravdu pozoruhodné. „Sami Rusové, tedy separatisté, ukořistili (raketový systém) BUK Ukrajincům. Takže já si nejsem jistý, jestli je dnes po těch letech a s těmi nejistotami, které panují na frontě, to možno říci s takovouto jistotou,“ podotkl host.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp