Letošní Tříkrálová sbírka lámala rekordy. Výnos je mimořádný

25. 1. 2014 18:54

Výnos letošní Tříkrálové sbírky zlomil dosavadní rekordy. Dárci do zapečetěných pokladniček a prostřednictvím DMS věnovali celkem přes 82 milionů korun. Informace pochází z oficiálního webu trikralovasbirka.cz. Výtěžek má pomoci zejména lidem v nouzi a s postižením, nemocným a seniorům. Část výnosu jde i na humanitární pomoc.

Letošní Tříkrálová sbírka lámala rekordy. Výnos je mimořádný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Církevní kasička

Letošní dárci, kteří se zapojili do Tříkrálové sbírky, byli mimořádně štědří. Výsledky předčily všechna očekávání. Výtěžek z více jak devatenácti tisíc pokladniček, se kterými obcházely domy skupiny koledníků přestrojených za bájné tři krále, činí přes 80 milionů korun.

"Velmi děkujeme za finanční dary všem, kdo do sbírky přispěli jakoukoli částkou. Současně chci také poděkovat malým i větším koledníkům, jejich rodičům a také vedoucím skupinek i všem těm, kdo se na organizaci sbírky podíleli. Rekordní výsledek sbírky je pro nás potvrzením, že dárci vnímají naši odbornou pomoc potřebným a i v tomto roce uděláme maximum, abychom jejich očekávání naplnili," uvedl ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.

Peníze poputují do azylového domu nebo na modernizaci vybavení

Ze společného účtu budou získané prostředky rozděleny do regionů. "Podpořených záměrů z loňské sbírky bylo celkem 827, letos předpokládáme, že počet bude podobný," řekl hlavní koordinátor sbírky Marek Navrátil.

Prostředky z letošní sbírky budou použity například na pomoc osobám bez přístřeší v azylovém domě ve Valašském Meziříčí, na modernizaci a vybavení střediska charitní pečovatelské služby v Kamenici nad Lipou nebo na podporu aktivit zdravotně postižených osob v klubu Dobrý den v Kutné Hoře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

18:51 Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vrátil z dovolené v plné síle, což je patrné i na jeho „Čau, lidi”, v …