Letouny některých evropských přepravců se budou vyhýbat Ukrajině

17. 7. 2014 20:51

Po dnešním údajném sestřelení malajsijského letounu s 295 lidmi na palubě na východě Ukrajiny některé letecké společnosti oznámily, že se budou ukrajinskému vzdušnému prostoru vyhýbat. Opatření ohlásila například německá Lufthansa či ruské společnosti Aeroflot a Transaero. České aerolinie hledají náhradní koridory pro dva spoje, které mají kolem půlnoci odletět do Taškentu a do Rostova na Donu; pokud se to nezdaří, ČSA lety zruší.

Letouny některých evropských přepravců se budou vyhýbat Ukrajině
Foto: repro internet, tan
Popisek: Zahraniční servery zaplnily zprávy o sestřelném letadlu
reklama

Lufthansa mění trasy svých linek do Asie a její stroje budou Ukrajinu oblétávat, řekl podle agentury DPA mluvčí společnosti. Zatím se to týká čtyř letounů. Vzdušný prostor nad oblastí, kde se dnes boeing zřítil, přitom podle něj nebyl uzavřen.

Ukrajinskému vzdušnému prostoru se napříště chtějí vyhýbat také turecké aerolinky a podobný krok doporučila leteckým společnostem Paříž.

České aerolinie zatím v souvislosti s pádem malajsijského letadla na Ukrajině žádné své lety neruší. Mluvčí ČSA Daniel Šabík ČTK řekl, že okolo půlnoci mají letět dvě letadla, do Taškentu a do Rostova na Donu, u kterých se Řízení letového provozu snaží zajistit alternativní trasu. Pokud by se to nepodařilo, aerolinky by lety zrušily.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

15:16 Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Z mého pohledu šlo o trapný atak, který je však pro týmy Šídlova t…