Levicová média prý rozpoutala nejhorší krizi v USA za sto dvacet let. Přitom se prý skoro nic z toho co píší nezakládá na faktech

02.04.2017 14:31

Konzervativně zaměřený server American Thinker tvrdí, že Spojené státy čelí obří krizi. Jde o krizi médií a šíření „fake news“ neboli falešných zpráv. Je to prý krize tak velká, že podobná tu byla snad jen v roce 1898, kdy vypukla válka mezi Španělskem a Spojenými státy.

Levicová média prý rozpoutala nejhorší krizi v USA za sto dvacet let. Přitom se prý skoro nic z toho co píší nezakládá na faktech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Španělsko-americkou válku vyprovokovaly v roce 1898 Spojené státy. Chtěly napomoci nezávislosti Kuby na Španělsku a doufaly při tom ve vlastní územní zisky. Válka vypukla díky rozšíření zavádějících zpráv. Dnes prý žijeme v podobných časech.

Levicová americká média prý dnes zahlcují veřejný prostor špatnými zprávami o 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi. Prakticky 24 hodin denně sedm dní v týdnu se na Američany valí články o tom, jak se Trump dohaduje s Ruskem, že je Trump zlo, že je Trump jako Hitler, Trump je nezpůsobilý k výkonu prezidentské funkce, Trump neplatil dost daní a Trump je rasista, který bojuje proti muslimům.

Současně s tím údajně levicová média šíří zprávy o tom, že Obama byl takřka dokonalým prezidentem a jeho předpokládaná nástupkyně Hillary Clintonová je žena s čistým štítem, která ušlechtile bojuje za dobrou věc. Takto American Thinker hodnotí aktuální situaci v USA.

Celý článek najdete zde.

V podstatě žádná z těchto zpráv se podle serveru nezakládá na faktech. Jde jen o domluvenou taktiku mezi levicovým tiskem a demokraty.

„Předstírají, že ruští hackeři se pokusili ovlivnit americké volby, a to navíc po domluvě s Trumpem. Média předstírala rozhořčení. Skutečně si mysleli, že pravda tolik roztrpčuje nás všechny? Hillary prohrála, Trump vyhrál. Odkaz „svatého Baracka“ v podstatě neexistuje. Alespoň něco je na tom tedy dobrého. Demokraté jsou teď v podstatě bezmocní. Tohle jsou opravdivé zprávy, ale média o nich nereferovala a nereferují,“ píše American Thinker.

Táhněte s tím Ruskem k čertu...

Po médiích bychom přitom měli vyžadovat, aby přinášely skutečné zprávy. Jenže místo skutečných zpráv si prý Američané čtou už od prosince pořád dokola smyšlené příběhy o Rusku a jeho hackerech. Nebude tomu ale konec, protože liberálové se údajně utápějí a utvrzují ve stále větších bludech. Hystericky se znovu a znovu pobuřují nad tím, že Trump je jen loutkou v rukou ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Táhněte už s Ruskem k čertu,“ reaguje na to American Thinker. Apeluje na „demokratická média“, aby konečně přestala šířit příběh, pro který nemají jediný důkaz. Demokraté by se prý za tuto lež měli stydět. Stydět by se měli i novináři, kteří tuto smyšlenou historku opakují stále dokola a dokola.

Pokud jde o Putina, v jeho zájmu py prý spíše bylo, aby se prezidentkou stala Hillary Clintonová, se kterou si údajně pohrával jako s hračkou. Totéž podle serveru platilo o Obamovi. I s ním si prý Putin hrál. To Obama se pokusil o restart americko-ruských vztahů a Putin toho správně využil. To Obama se pak choval jako slabý prezident a adekvátně nereagoval na to, co se dělo, soudí konzervativní server.

Pravicově smýšlející voliči se proto smějí výmyslům levicových médií. Skutečné škody však levicová média páchají mezi voliči demokratů, protože ti často předkládaným výmyslům hluboce věří, což významně rozděluje společnost. V levicových voličích se tak hromadí vztek a frustrace, která může v budoucnu vyústit v cosi velmi nebezpečného. „Proto, bože pomoz jim, aby znovu začali používat zdravý rozum, než se stane něco hrozného,“ žádá v závěru American Thinker.

Je načase opět říkat lidem pravdu, apeluje nakonec American Thinker na politiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …