Liberálové, to vážně nemáte v zásobě nikoho lepšího než spekulanta Sorose? Tak to jste na tom dost špatně, píše komentátor

29.12.2018 7:51

Amerického miliardáře George Sorose vyhlásil deník Financial Times mužem roku. Prý si to zaslouží už tím, jak srdnatě bojuje za liberální demokracii. Publicista Jan Klesla má však za to, že pokud liberálové nemají v zásobě někoho lepšího, jsou na tom vlastně dost špatně. Soros má totiž i své stinné stránky, které Klesla připomněl v sobotních Lidových novinách.

Liberálové, to vážně nemáte v zásobě nikoho lepšího než spekulanta Sorose? Tak to jste na tom dost špatně, píše komentátor
Foto: repro youtube, tan
Popisek: George Soros

George Soros se narodil v roce 1930 v Maďarsku, ale ještě jako mladík prchl na Západ. Do svobodného světa, před komunisty.  Vystudoval London School of Economics a usadil se ve Spojených státech, kde je dnes považován za jednoho z předních obhájců liberální demokracie.

Jan Klesla však připomíná, že Soros má i stinné stránky. Tento George Soros zlomil vaz britské libře a napomohl tomu, že britská ekonomika se dostala do problémů.

„Na sázce proti zemi, která mu dala elitní vzdělání a vyslala na dráhu úspěšného finančníka z Londýna na Wall Street, vydělal miliardu liber. Celkové ztráty britských daňových poplatníků kvůli brutálnímu nájezdu se vyšplhaly na 3,6 miliardy poražených liber. Politické škody byly ještě řádově větší, pro konzervativní vládu to znamenalo počátek konce, stejně jako odcizování od Evropy – jak víme, libra už se ke společné měně nevrátila. Sorosovi jako bezohlednému škůdci nemohli britští finančníci léta přijít na jméno. Přesto ho letos Financial Times vyhlásily mužem roku, napsal Klesla. Toho Sorose, který byl v roce 2002 ve Francii odsouzen za zneužívání informací v obchodním styku.

Pokud teď zastánci liberální demokracie nemají nikoho lepšího, koho by si postavili do čela, podle publicisty to dokazuje, že jsou v úpadku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lži o Havlovi uvedeny na pravou míru. Aktivista se dal do práce, načal i „humanitární bombardování“

18:31 Lži o Havlovi uvedeny na pravou míru. Aktivista se dal do práce, načal i „humanitární bombardování“

Aktivista Jan Cemper se pustil do lidí, kteří šíří lži o Václavu Havlovi, a tím podporují nenávistné…