Lidé mají poslední šanci zpochybnit výsledky krajských voleb

25.10.2012 6:21 | Zprávy

Poslední možnost dnes mají lidé, kteří by chtěli zpochybnit výsledky krajských voleb ve svém regionu. Končí desetidenní lhůta, v níž krajské soudy přijímají stížnosti na neplatnost regionálních voleb nebo hlasování.

Lidé mají poslední šanci zpochybnit výsledky krajských voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Na soud se může obrátit volič nebo kandidující seskupení, pokud má za to, že byla porušena ustanovení volebního zákona způsobem, který mohl ovlivnit výsledky hlasování. Stížnosti na volby zatím podle dostupných informací přijaly soudy v Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém nebo Pardubickém kraji. Pokud by soud některý z návrhů na zpochybnění voleb uznal za oprávněný, musely by se v regionu konat dodatečné volby.

Ustavující zastupitelstva

V regionech, kde soudy žádnou stížnost nezaznamenají, musí být do 15 dnů svoláno ustavující zasedání krajského zastupitelstva. Letos na to budou mít čas do 9. listopadu. V ostatních krajích musejí počkat až 20 dní na to, až soudy o stížnostech rozhodnou. Zastupitelstva by se v těchto krajích měla podle ministerstva vnitra sejít nejpozději 29. listopadu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Lukáš Vlček byl položen dotaz

předložte důkaz

na základě čeho a jak jste došel k závěru, že Ukrajina brání Evropu před ruskou agresí. Buďte prosím konkrétní a předložte jasné důkazy, že Rusko plánuje napadnout Evropu. Pokud je nemáte, tak se za tu dezinformaci a strašení omluvte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Etzlerův další výstup. Drsně sjel poslance Vondráčka

19:05 Etzlerův další výstup. Drsně sjel poslance Vondráčka

Bývalý novinář České televize Tomáš Etzler opět neudržel nervy na uzdě. A vulgárně napadl nově zvole…