Lidé nejvíce důvěřují Zemanovi a Rychetskému, zjistil CVVM

05.04.2013 15:47

Nejdůvěryhodnějšími českými vrcholnými politiky jsou prezident Miloš Zeman a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, shodně jim věří 51 procent lidí. Bývalé hlavě státu Václavu Klausovi důvěřuje 27 procent občanů. Zjistilo to Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v průzkumu důvěry čelním ústavním činitelům, mezi které zařadilo Zemana poprvé po jeho zvolení prezidentem.

Lidé nejvíce důvěřují Zemanovi a Rychetskému, zjistil CVVM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman přichází do svého volebního štábu
reklama

Na třetím místě pomyslného žebříčku skončil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) s důvěrou od 47 procent dotázaných. S desetiprocentním odstupem za ním skončila předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Nad 30 procent se už dostal jen předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, kterému věří 34 procent lidí.

Celý průzkum ZDE

Ostatní vrcholní politici jsou na tom podstatně hůře. Pětina lidí vyjádřila důvěru šéfovi komunistů Vojtěchu Filipovi. Předsedovi vlády a ODS Petru Nečasovi věří 16 procent lidí a ministru financí Miroslavu Kalouskovi 11 procent respondentů. Na posledním místě skončil se čtyřprocentní důvěrou ministr bez portfeje a šéf legislativní rady vlády Petr Mlsna.

Průzkum probíhal od 4. do 11. března na reprezentativním vzorku obyvatelstva České republiky, který se skládal z 1059 lidí starších 15 let. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…