Lidé posílají zadluženému Janu Fischerovi peníze a hezké vzkazy

21.02.2013 8:03

Neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi zůstaly po volebním klání jen dluhy v řádech milionů korun. Po volebním neúspěchu se od něj odvrátil i jeho největší donátor Tomáš Chrenek. Ačkoli už někdejší premiér úřednické vlády oznámil, že peníze na splacení dluhu již sehnal, mnozí lidé posílají peníze na jeho účet i dlouho po skončení voleb a snaží se mu pomoci. Informuje o tom server Novinky.cz.

Lidé posílají zadluženému Janu Fischerovi peníze a hezké vzkazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

Nedávno na Fischerově volebním účtu leželo jen pár tisíc, teď je to kolem sta tisíc. Lidé většinou posílají dary v řádu stovek korun či tisícikorunu. Nad drobnými dárci vyčnívá jen právník Daniel Paľko, který Fischerovi poslal před volbami asi milion a půl. Po volbách přidal dalších 200 tisíc. Peníze se však na Fischerově účtu dlouho neohřály. Dluhů z kampaně má Jan Fischer stále dost.

Odjel odpočívat do USA, situaci má prý vyřešenou

K darům lidé připojují i vzkazy, v nichž nadále vyjadřují Fischerovi podporu. „Pane Fischere, vážím si vás i pana profesora Pirka. Dar není velký, ale velmi si přeji, abych s ním nezůstala sama,“ napsala například dárkyně tisícikorunového příspěvku. „Volil jsem vás. Vy jste prohrál, takže já asi také. Hlavu vzhůru!“ napsal podle serveru dárce pěti tisíc korun.

Expremiér úřednické vlády deníku MF Dnes před odjezdem na dovolenou do Spojených států řekl, že sponzora již sehnal, takže svízele s dluhy má vyřešeny. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

11:45 Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit p…