Lidé si to prý v roce 1989 popletli. Václav Klaus přednášel studentům o transformaci

05.11.2014 21:39 | Zprávy
autor: Radim Panenka

REPORTÁŽ Nad 25. výročím pádu komunistického režimu v naší zemi se v úterý odpoledne zamýšleli bývalý prezident Václav Klaus a děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miloslav Ševčík. Debata na Vysoké škole ekonomické se uskutečnila v rámci veřejného zasedání Vědecké rady Národohospodářské fakulty VŠE.

Lidé si to prý v roce 1989 popletli. Václav Klaus přednášel studentům o transformaci
Foto: VŠE
Popisek: Václav Klaus při přednášce k 25. výročí pádu komunismu na VŠE v Praze

Oproti loňskému roku, kdy se během diskuse strhl ostrý konflikt mezi exprezidentem Klausem a viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem, se tentokrát akce nesla v naprosto klidném duchu. Povětšinou studenty zcela zaplněná Vencovského aula si tak střízlivě vyslechla příspěvky obou zmíněných. Konflikt nepřišel ani v následné diskusi s posluchači.

Václav Klaus v úvodu jednoznačně konstatoval, že při letošním kulatém výročí Sametové revoluce už může v poklidu říci, že od pádu komunismu uplynulo už 25 let. Dříve si prý nebyl jistý, zda má říkat, že od pádu bývalého režimu uplynulo už, nebo, teprve tolik a tolik let.

Exprezident nehovořil pouze o událostech přímo následujících pád komunismu, ale komentoval i novější dění a obecně polistopadový vývoj. Výročí Listopadu 1989 je podle jeho slov v těchto dnech a měsících hodně komentováno a diskutováno, nicméně většina dnešních studentů tomu prý málo rozumí. Vzápětí si Václav Klaus neopomněl udělat malou reklamu na svoji knihu k tomuto tématu, která příští týden vyjde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …