Lidi to už nebaví. Pivo z lednice, to není ono. Jiří Bartoška zatlačil na otevření

12.05.2021 18:52

Prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška už se těší, až se otevřou kina, divadla a další instituce. „Není nic příjemnějšího než sedět v sále ve společenství lidí, které se směje stejně, brečí stejně a bojí se o hlavního hrdinu stejně. To doma nezažijete,“ tvrdí Bartoška, který doufá, že letošní ročník festivalu nebude muset rušit jako loni.

Lidi to už nebaví. Pivo z lednice, to není ono. Jiří Bartoška zatlačil na otevření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herec Jiří Bartoška
reklama

Anketa

Chcete, aby vás hospodský či restauratér obsloužil bez testu na covid?

77%
14%
hlasovalo: 11550 lidí
Bartoška v České televizi prohlásil, že si přeje hojnou účast lidí na festivalu ve Varech, ale očekává, že návštěvnost bude oproti jiným letům menší. „Tak samozřejmě bychom byli rádi, aby přijelo co nejvíce lidí, ale to nikdo neodhadne. Já mám pocit, že když se ale lidi budou rekrutovat, tak spíše z Evropy,“ predikoval Bartoška.

Ten hlavně doufá, že se letošní ročník již uskuteční. Ten loňský byl kvůli pandemické situaci zrušen, což se stalo poprvé za dobu jeho prezidentování. „Loni nebyl ani Wimbledon, a to už je něco. Nikdo nemohl očekávat, co nastane. Ale je dobře, že to přišlo, protože nám to ukázalo, že se musíme připravovat i na věci, které neočekáváme a které mohou nastat,“ vidí na situaci i něco pozitivního Bartoška.

Lidé se podle něj již těší do kin a divadel. „Není nic příjemnějšího než sedět v sále ve společenství lidí, které se směje stejně, brečí stejně a bojí se o hlavního hrdinu stejně. To doma nezažijete, maximálně si dojdete pro pivo do lednice, a to není ono,“ dodal Bartoška, podle kterého již lidi všechny zákazy nebaví.

Divadla a kina se mají podle posledních vyjádření vlády otevřít v pondělí 24. května. Původně se počítalo s tím, že by kulturní instituce mohly otevřít již o týden dříve. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger ale termíny rozvolnění rád posouvá, naposledy bylo o týden posunuto otevření zahrádek restaurací. Hospodští ale ve velkém otevřeli již tento týden a hlásí plno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

14:11 Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

„Je třeba obnažit, demaskovat, co jednotlivé politické subjekty navrhují. V tomto případě Piráty, pr…