Lidi vás proklejou, pohrozil Kalousek Schillerové

18.01.2022 14:11 | Ze sítí

Šéfka poslanců ANO a bývalá ministryně financí Alena Schillerová kritizuje vládu Petra Fialy kvůli rozpočtovému provizoriu. Podle exposlance Miroslava Kalouska je to ale chyba právě Schillerové. „Rozpočtové provizorium nemuselo být, paní poslankyně, drtivá většina dětí Vás prokleje za jejich zadlužený život,“ vzkázal drsně Schillerové.

Lidi vás proklejou, pohrozil Kalousek Schillerové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Schillerová se již několik týdnů vyžívá v roli opoziční poslankyně a kritizuje vládu kudy chodí. Nejčastějším terčem je její nástupce na resortu financí Zbyněk Stanjura (ODS). Tomu Schillerová předhazuje zejména přijetí rozpočtového provizoria.

„Kolikrát jsem upozorňovala na dopad rozpočtového provizoria… Nyní to odskákali filmaři. Kdo bude další, Zbyňku Stanjuro?“ ptá se Schillerová na twitteru. Kvůli rozpočtovému provizoriu byly například pozastaveny stamilionové investiční pobídky pro zahraniční filmaře, kteří natáčejí v Česku.

 

 

Jenže podle exposlance Miroslava Kalouska je to vina především Schillerové a kabinetu Andreje Babiše, za jejichž vlády se dostal státní rozpočet do minusu, ze kterého se bude dostávat mnoho let.

„Rozpočtové provizorium nemuselo být, paní poslankyně, kdybyste nepředložila rozpočet, který by poškodil všechny občany v ČR. Vaše děti budou platit Vaše dluhy snadno. Drtivá většina ostatních dětí Vás prokleje za jejich zadlužený život,“ vpálil Kalousek exministryni financí.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…