Lidovci a STAN spolu půjdou do voleb, podepíší koaliční smlouvu

12.04.2017 6:16

Lidovci a hnutí Starostové nezávislí (STAN) dnes podepíšou koaliční smlouvu o spolupráci pro letošní volby do Poslanecké sněmovny. Uzavřou tím jednání o vytvoření koalice, které trvalo přibližně čtvrt roku. Společná kandidatura ve volbách do Sněmovny znamená, že pro zisk poslaneckých křesel musí STAN a lidovci dostat hlasy nejméně deseti procent voličů.

Lidovci a STAN spolu půjdou do voleb, podepíší koaliční smlouvu
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí
reklama

Rozhovory mezi hnutím STAN a lidovci začaly krátce po rozchodu Starostů s dlouhodobým partnerem TOP 09. Konečná rozhodnutí obou partnerů padla ve druhé polovině března.

Podle ohlasů politologů by se STAN a lidovci mohli společně stát významným hráčem při utváření vládní koalice po volbách, pokud se jim ovšem podaří dostat se do Sněmovny.

Březnové volební průzkumy naznačují, že KDU-ČSL by se bez STAN do Sněmovny dostala. Součet hlasů obou uskupení se zpravidla pohybuje těsně kolem desetiprocentní hranice.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…