Lidovci chtějí bývalého rektora Hampla jako kandidáta na senátora

27.03.2014 15:49 | Zprávy

Bývalý rektor pražské Univerzity Karlovy Václav Hampl by měl kandidovat za KDU-ČSL v podzimních volbách do Senátu. ČTK to dnes řekl předseda pražských lidovců Jan Wolf. Hampl se ohledně kandidatury za KDU-ČSL na dotaz ČTK nevyjádřil, uvedl pouze, že odmítl nabídku Starostů a nezávislých (STAN), aby se postavil do čela jejich kandidátky v pražských komunálních volbách.

Lidovci chtějí bývalého rektora Hampla jako kandidáta na senátora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl

„Pan profesor vyhrál naše primární volby," řekl ČTK Wolf. „Budeme rádi, když jeho kandidaturu podpoří i nám blízké strany," dodal. S jejich zástupci již o kandidatuře Hampla jednal, oficiální odpověď ještě nedostal.

Senátní volby se budou na podzim v Praze konat ve třech obvodech současně s komunálními volbami do zastupitelstva hlavního města a zastupitelstev městských částí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno, čtk

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

15:00 Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

Velkou část Česka v pátek ochromil blackout. Premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že vláda situaci řeší…