Lidovci na Zlínsku se bouří proti koalici s Gazdíkem. Přesvědčovat je bude Bělobrádek s celým vedením

31.03.2017 9:18

Tři ze čtyř zlínských okresních organizací KDU-ČSL svým hlasováním vyzvaly předsednictvo strany k ukončení spolupráce se Starosty a nezávislými (STAN). „Došlo k tomu v Uherském Hradišti, Kroměříži a Zlíně. Ve Vsetíně proběhne konference v pátek,“ řekl serveru Echo24 Jiří Stodůlka, předseda krajského výboru KDU-ČSL Zlínského kraje.

Lidovci na Zlínsku se bouří proti koalici s Gazdíkem. Přesvědčovat je bude Bělobrádek s celým vedením
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Senátor Jiří Čunek v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo
reklama

Zmíněný server upozorňuje, že hejtmanem Zlínského kraje, odkud se hlasy proti dvoukoalici ozývají nejhlasitěji, je Jiří Čunek. Ten přitom nevylučuje, že na květnovém sjezdu vyzve Bělobrádka v souboji o křeslo předsedy strany, a také se netají svým kladným postojem k Andreji Babišovi (ANO). To, že by Čunek stál v pozadí pokusu o smetení dvoukoalice ze stolu, ale odmítá. „Já jsem na těch okresních konferencích ani nebyl. Navíc jsem asi jediný podporovatel projektu dvoukoalice ve Zlínském kraji,“ řekl pro Echo24.

Celý text je ZDE

Čunkova slova podle serveru potvrzuje i Petr Gazdík, který působí jako radní pro školství ve Zlínském kraji. „Rozhodně není tím, kdo to rozeštvává. Jsme s Jiřím Čunkem dohodnuti, že bude společně s našimi kandidáty objíždět kraj, bude jim vysvětlovat, proč pro dohodu zvedl roku, proč je to podle něj důležité,“ uvedl pro Echo24 Petr Gazdík a dodal, že proti spolupráci se STAN jsou spíše jednotlivci, kteří nechtějí přijít o KDU-ČSL jako o stranu s 98letou tradicí.

Také Stodůlka je podle serveru přesvědčený, že k odmítavému postoji ke koalici vede některé členy konzervatismus. „A popravdě řečeno i nedobré zkušenosti spolupráce se Starosty ve Zlínském kraji. Takové ty staré křivdy. To se strašně těžko lidem vyvrací, protože to je něco, co se stalo u nich ve městě,“ řekl Stodůlka. Podle něj se nicméně jedná o problémy místního charakteru, které „v celostátním měřítku příliš neznamenají“.

Přesto bude Zlínská krajská konference významnou události, píše server. „Jsme poměrně početná krajská organizace a vysíláme na celostátní sjezd v porovnání s jinými organizacemi velký počet delegátů. Proto si nás vedení předchází,“ dodal Stodůlka, který počítá s tím, že krajskou konferenci ve Zlíně 4. května navštíví kompletní vedení předsednictva KDU-ČSL.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

10:54 To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

Vladimir Putin nepotřebuje mít v České republice vojenskou základnu, protože tady má ,,pátou kolonu"…