Lidovci našli téma pro volby: Budou proti letnímu času

6. 4. 2014 14:57

KDU-ČSL si určila ze jeden ze svých prvořadých programových bodů do nadcházejících voleb do Evropského parlamentu boj za zrušení letního času. Třetí muž kandidátní listiny strany publicista Tomáš Zdechovský hodlá v případě svého zvolení prosazovat program „For Only One Time”, připravený ve spolupráci se spolustraníkem senátorem Petrem Šilarem.

Lidovci našli téma pro volby: Budou proti letnímu času
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský
reklama

„Střídání času je v dnešní době absurdita na druhou. Je proto načase jej zrušit. Argumenty, které se dříve uváděly pro jeho zavedení, se ukázaly jako mylné. Ekonomická úspora, která bývá zmiňována jako hlavní důvod, se prakticky rovná nule a negativní dopady střídání časů jsou naopak jednoznačné,“ cituje lidoveckého kandidáta Zdechovského server Novinky.cz.

„Dva časy představují celoevropský problém a evropská instituce se proto přirozeně nabízí jako nejlepší místo, odkud je možné začít prosazovat změnu. Zavádění časů není věcí jedné země, nýbrž záležitostí domluvy zástupců všech států ležících v daném časovém pásmu,“ doplňuje Zdechovský argumenty. Zároveň podle něj jde o příležitost pro samotnou Unii, která může ukázat, že umí lidem v Evropě konkrétně prospět.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

„Abychom dokázali věc v Evropském parlamentu prosadit, musíme hledat spojence napříč politickým spektrem, a to i v dalších zemích Evropské unie. Jsme rádi, že ve svém úsilí nebudeme osamoceni,“ informuje kandidát s tím, že proti letnímu času vystupuje mezi jinými i bavorská ministryně hospodářství za CSU Ilse Aignerová. Ta je navíc partnerkou KDU- ČSL v Evropské lidové straně.

Podle lidoveckého kandidáta každoroční změna času nejen nepřináší úspory, ale má naopak negativní důsledky na hospodářství, bezpečnost i lidské zdraví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klausova prorocká slova. Koluje VIDEO z doby, kdy se válčilo o Lisabonskou smlouvu

17:53 Klausova prorocká slova. Koluje VIDEO z doby, kdy se válčilo o Lisabonskou smlouvu

Institut Václava Klause dnes připomněl jedenáct let starý projev tehdejšího prezidenta Klause na půd…