Lidovci souhlasí se zdravotnickou reformou, ale ne s tou vládní

13.07.2011 17:38 | Zprávy
autor: vfe

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek soudí, že návrh zdravotnické reformy od vládní koalice zhorší situaci v českém zdravotnictví. Poukazuje na to, že není jasně rozlišena standardní péče nebo že by měl být stanoven maximální počet dnů, po které se platí regulační poplatek za pobyt v nemocnici.

Lidovci souhlasí se zdravotnickou reformou, ale ne s tou vládní
Lidovci souhlasí s tím, aby se lékařská péče rozdělila na standard a nadstandard. Úkony, který budou jen za příplatek, by ovšem podle KDU-ČSL měly být vyjmenovány v zákoně. Standardní péče je prý ustanovena vágně.

V zákoně není jasná definice standardní péče

„Zákon neobsahuje jasnou definici standardní péče, neříká, kdo bude o standardech rozhodovat, na základě jakých kritérií a v jakém typu řízení. Podle Listiny základních lidských práv a svobod navíc nemůže rozsah péče hrazené z veřejného pojištění stanovit vyhláška nebo věstník ministerstva, ale pouze zákon," upozorňuje Bělobrádek na webu strany.

Strana podpořila požadavek Národní rady osob se zdravotním postižením, aby platba regulačního poplatku 100 korun za den pobytu v nemocnici byla limitována maximálním počtem dnů. „V Německu mají tento limit 28 dnů. Bez takového omezení se dlouhodobě nemocní mohou snadno dostat do vážných obtíží, jak zaplatit třeba nájemné," obává se předseda lidovců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …