Lidovci změnili názor. Na eurokomisaře asi navrhnou Roithovou nebo Svobodu

13.05.2014 15:31

Lidovci zvažují, že navrhnou na post eurokomisaře za Českou republiku svoji dosluhující europoslankyni a prezidentskou kandidátku Zuzanu Roithovou nebo lídra kandidátky do Evropského parlamentu (EP) Pavla Svobodu. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který minulý týden uvedl, že lidovci o vlastním kandidátovi neuvažují.

Lidovci změnili názor. Na eurokomisaře asi navrhnou Roithovou nebo Svobodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Roithová

Další dva koaliční partneři už své kandidáty na člena Evropské komise (EK) oznámili. Sociální demokracie by na tomto postu ráda viděla ekonoma a exministra financí Pavla Mertlíka, hnutí ANO zase lídra své kandidátky a bývalého eurokomisaře Pavla Teličku.

Bělobrádek už minulý týden řekl, že o obou kandidátech je možné diskutovat. Dnes uvedl, že v případě Teličky by mohl být problém s tím, že Telička byl před listopadem 1989 členem komunistické strany. Proto lidovci začali uvažovat i o vlastním kandidátovi.

"Zuzana Roithová je s Evropskou unií dlouhodobě spojena, je to naše nejaktivnější europoslankyně," řekl Bělobrádek. Roithová znovu do EP nekandiduje. Na rozhodnutí, zda by byla lidoveckou kandidátkou na členku EK, si podle Bělobrádka vzala čas na rozmyšlenou do začátku prázdnin.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sirotčí“ Šojdrová se obula do Ivana Davida. Když neví, má prý mlčet

21:14 „Sirotčí“ Šojdrová se obula do Ivana Davida. Když neví, má prý mlčet

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se na svém twitterovém profilu vymezila proti ruské dezin…