Lidovecký europoslanec dostal dotaz ohledně věšení lichvářů. Toto odpověděl

06.07.2014 15:18

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský dnes na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpovídal na dosti ožehavé otázky čtenářů. Vysvětloval svůj postoj k trestu smrti i politice menšin ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera.

Lidovecký europoslanec dostal dotaz ohledně věšení lichvářů. Toto odpověděl
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Tazatel položil lidoveckému europoslanci zvláštní otázku: „Myslíte, že někdo zaplatil templářům?“. Vzápětí však svůj dotaz upřesnil poměrně jednoznačně konstatováním: „Platit se nemusí, stačí lichváře pověsit."

Zdechovský čtenářem navrhované řešení odmítl s tím, že žijeme v kulturní společnosti, založené na demokracii a právu. „Trest smrti byl zrušen,“ upozornil.  

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Dnes jsem získal 2. místo na kandidátce KDU-ČSL. Jedeme dále
  • europoslanec

Další čtenářka zabrousila do oblasti lidských práv, které má pod svým patronátem sociálnědemokratický ministr Jiří Diensbier. „A co říkáte na to, že ministr pro lidská práva protežuje menšiny na úkor většiny? K čemu podle vás jeho návrhy, které jsou evidentně diskriminační proti nám, povedou?“ otázala se Zdechovského.

Europoslanec označil nápady ministra pro lidská práva za amatérský počin. „Je nutné, aby se otázky menšin a jejich začleňování do majoritní společnosti řešily komplexně, nikoliv tímto amatérským způsobem, že někoho začnu finančně podporovat na základě toho, že je menšina. To prostě nefunguje a nikdy fungovat nebude,“ vysvětlil čtenářce svůj postoj.

Plně znění otázek a odpovědí ZDE a ZDE

Návrhy Jiřího Dienstbiera pak budou mít za důsledek ještě větší latentní rasismus, než jakého jsme svědky nyní. „Řada lidí prostě začne někoho nenávidět na základě toho, že on má lepší startovní podmínky. A to je špatně,“ uzavřel svoji odpověď.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…