Lidovecký europoslanec se vysmívá charitě na ruský způsob: Když přijde krize, pomáhá Putin těm nejbohatším

21.12.2014 20:37

Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) ukazuje, jak vypadá taková charita na ruský způsob. V dobách výrazných otřesů rublu se prezident Ruské federace Vladimir Putin postavil za oligarchy a slíbil, že jim pomůže. Zastal se tedy těch, kteří to z ruského lidu potřebují nejméně. Co to znamená? Že to v Rusku vypadá tak trochu jako v africké kolonii.

Lidovecký europoslanec se vysmívá charitě na ruský způsob: Když přijde krize, pomáhá Putin těm nejbohatším
Foto: Petr Kupka
Popisek: Pavel Svoboda

Zatímco státy EU i Unie jako celek chce v krizi pomáhat především malým a středním podnikům, neboť právě ty jsou podle europoslance Svobody páteří evropské ekonomiky, ruský prezident Vladimir Putin v problematických časech ubezpečuje o podpoře především oligarchy. To podle autora ukazuje na různé přístupy dvou ekonomických celků.

„I prezident Putin chrání páteř své ekonomiky – těžební společnosti oligarchů. To znamená, že Rusko je na tom jako někdejší africké kolonie – země neschopná vytvořit přidanou hodnotu. Prostě bude bohatá tak dlouho, dokud se bude rýpat v zemi a prodávat, co tam najde. Malé a střední podniky, ekonomický základ střední třídy, zde hrají druhé housle," podotýká Svoboda.

Celý text europoslance naleznete ZDE.

Europoslanec připomíná také starou známou poučku, která říká, že střední třída je také nositelkou hodnot, vzdělanosti a kultury. Pokud toto tvrzení vezmeme za bernou minci a srovnáme to s tím, koho Putin ujišťuje o podpoře, ukáže se, že je ve struktuře ruské společnosti cosi špatně. Bylo by dobře, kdyby si to uvědomili i političtí představitelé českého státu, kteří se chtějí před Putinem sklonit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…