Lidovecký kameňák. Forrest Gump. Bartoš, Ferjenčík a další si utahují z „převratných změn" v KDU-ČSL

31.03.2019 10:43 | Zprávy

Lidovci si zvolili nového předsedu a poslední den sjezdu v Brně slaví své sté narozeniny. K významnému jubileu si členové strany dali zvláštní dárek. KDU-ČSL přejmenovali na KDU-ČSL. Pokud se vám to zdá jako vtip, nejste jediní. Dobře se baví i pirátští poslanci.

Lidovecký kameňák. Forrest Gump. Bartoš, Ferjenčík a další si utahují z „převratných změn" v KDU-ČSL
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová byla založena v roce 1919. Od té doby lidovci promlouvali do československé i české politiky. V dobách nadvlády komunistů byli lidovci součástí Národní fronty a jak na sjezdu v Brně připomněl i dnes již bývalý předseda strany Pavel Bělobrádek, i lidovci měli své kolaboranty.

Po roce 1989 se však lidovci vrátili na demokratickou cestu a skoro celých 30 let byli pověstným jazýčkem na vládních vahách.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Co vyřeší ta vaše petice za svobodu slova?

Myslíte, že se pak něco změní? Co? Souhlasím totiž s tím, že s tou svobodou slova to jde z kopce. Máte nějaké politické řešení? Protože já nevěřím, že petice něco změní. Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob z TOP 09 se hroutil, Rajchl se mu smál. A nebyl sám

9:34 Jakob z TOP 09 se hroutil, Rajchl se mu smál. A nebyl sám

Na CNN Prima News se střetl předseda PRO Jindřich Rajchl s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Janem…