Lídr ODS zaslintal, když se dozvěděl, že Babiš povede tamní kandidátku. A hnedle začal psát, co všechno premiér po****

22.05.2021 20:21 | Ze sítí

ANO ve středních Čechách povede do sněmovních voleb předseda hnutí a premiér Andrej Babiš. Rozhodl o tom v sobotu sněm krajské organizace v Lysé nad Labem, který zároveň zvolil novou krajskou předsedkyní středočeskou a nymburskou zastupitelku Adrienu Gabrielovou. ČTK o tom v SMS zprávě informovala dosavadní předsedkyně Jaroslava Pokorná Jermanová, která se už o místo ve vedení krajské organizace neucházela.

Lídr ODS zaslintal, když se dozvěděl, že Babiš povede tamní kandidátku. A hnedle začal psát, co všechno premiér po****
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

Anketa

Chcete, aby sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Andreje Babiše?

11%
86%
hlasovalo: 19733 lidí
Babiš byl v čele středočeské kandidátky ANO i při minulých volbách před čtyřmi lety. Letos se utká například s lídrem ODS Janem Skopečkem, který povede koaliční kandidátku Spolu, nebo předsedou STAN Vítem Rakušanem, jenž bude v kraji volební jedničkou STAN a Pirátů. V médiích se spekulovalo o tom, že by Babiš mohl kandidovat v Ústeckém kraji proti šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi.

Bývalá hejtmanka Pokorná Jermanová už dříve avizovala, že na sněmu nebude obhajovat funkci krajské předsedkyně ANO. Téměř po osmi letech podle ní nastal čas na změnu. Nadále je oblastní předsedkyní v Benešově a celostátní místopředsedkyní ANO. Kromě toho působí i jako krajská a benešovská zastupitelka.

Pravicový oponent Jan Skopeček (ODS) po zjištění, že Babiš bude lídrem, sedl k FB a rozepsal se.

„Na souboj s premiérem Babišem, který nezvládl pandemii, rozvrátil veřejné finance, a kromě EET snad neprosadil nic, co lidem v České republice sliboval, se těším. Dám maximální energii tomu, aby mnou vedená kandidátka uspěla, přispěli jsme ke změně premiéra a vlády, a mohli jsme tak restartovat Českou republiku, uzdravit veřejné finance, budovat, malý, moderní, efektivní stát," uvedl Skopeček.

Ten se ještě ironicky pousmál s tím, že si premiér vybírá kandidaturu podle místa, kde má Čapí hnízdo. „Určitě na to zkusí dostat další dotace," doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…