Lídrem kandidátky ČSSD do komunálních voleb je Zrzavecký

21.06.2014 20:49

Lídrem kandidátky ČSSD do komunálních voleb v Plzni zvolili delegáti okresní konference současného ekonomického náměstka primátora Martina Zrzaveckého. Jako kandidáta na senátora nominovali zástupce hejtmana Plzeňského kraje pro zdravotnictví Václava Šimánka. ČTK to řekl předseda Okresního výkonného výboru Plzeň-město Martin Zrzavecký.

Lídrem kandidátky ČSSD do komunálních voleb je Zrzavecký
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

ČSSD nominovala 47 kandidátů do plzeňského zastupitelstva. Dvojkou je současná náměstkyně primátora pro kulturu Eva Herinková a na třetí místo dali delegáti Jiřího Kuthana, plzeňského radního pro sociální věci. Na čtvrtém místě je Miroslav Brabec, starosta největšího městského obvodu Plzeň 1. Pětkou je Pavel Kotas, zastupitel třetího plzeňského obvodu a člen představenstva Plzeňských městských dopravních podniků.

Priority pro příští čtyři roky

Na dalších místech skončili dosavadní plzeňští zastupitelé Rudolf Bayer, Petr Osvald a Jiří Bis, následuje poradce v oblasti vzdělávání Pavel Duchek a desítkou je zastupitel třetího plzeňského obvodu a podnikatel Milan Šupík. Současný náměstek primátora Miloslav Šimák je 12.

Konference zhodnotila pozitivně končící působení ČSSD v čele Plzně, kde vládla v koalici ODS. „Hlavní priority pro další čtyři roky jsme stanovili využívání evropských fondů, tedy integrované teritoriální investice ITI do oblasti vědy, výzkumu, vzdělávání, zaměstnanosti, sociální oblasti, a to s s nejvyšší prioritou, dále do dopravní infrastruktury a životního prostředí," uvedl Zrzavecký. Dále chce ČSSD ve městě pokračovat v nastoupeném řešení bezdomovectví a drobné kriminality.

Delegáti následně volili mezi dvěma rovnocennými kandidáty do Senátu. Chirurg Václav Šimánek porazil kolegu Jiřího Lišku, známého pediatra, až ve třetím kole po zhruba 2,5 hodinách. Šimánek, o němž se hovoří jako o budoucím řediteli plzeňské fakultní nemocnice, podle informací ČTK na dotaz delegátů uvedl, že pokud bude zvolen do Senátu, dokáže obě tyto funkce skloubit. Vzdal by se ale místa ve vedení Plzeňského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?

14:00 Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?

V Podtrženo, sečteno! na XTV opět účtoval Ondřej Hejma a vzal to hezky od podlahy. Klause mladšího p…