Lídři EU chtějí posílit vazby s Tureckem, sankce nechávají v záloze

25.03.2021 22:28

Brusel plánuje posílit své obchodní vazby s Tureckem, zároveň si však nechá v záloze sankce pro případ, že by se Ankara vrátila ke konfrontaci. Shodli se na tom dnes prezidenti a premiéři unijních zemí ve společném prohlášení, v němž oceňují současné zlepšení situace ve východním Středomoří a varují před novými provokacemi Turecka, informují Lidovky.

Lídři EU chtějí posílit vazby s Tureckem, sankce nechávají v záloze
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan
reklama

Pokud se bude Turecko dále chovat vstřícně, je EU připravena „posílit spolupráci v mnoha oblastech společných zájmů“, shodli se lídři ve společném prohlášení.

Mimo jiné připojili výzvu Komisi, aby prozkoumala možnosti snazšího cestování. Zrušení víz do unijních zemí je dalším dlouhodobým přáním Ankary.

Celý text ZDE.

Lídři si také přejí těsnější spolupráci v otázkách spojených s migrací. Ankara nyní požaduje více peněz za to, že na svém území ponechává migranty mířící do Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…