Lídryni ANO čeká až půlmilionová pokuta za porušení zákona

03.10.2014 8:35

Kandidátka hnutí ANO na starostku Prahy 6 Patricie Pražáková porušila zákon. Server Echo24.cz informuje, že za nedodržení stavebního zákona při rekonstrukci své vily v Břevnově ji čeká pokuta až půl milionu korun.

Lídryni ANO čeká až půlmilionová pokuta za porušení zákona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí ANO

Místní jednička hnutí ANO právnička Patricie Pražáková porušila při rekonstrukci své vily v Břevnově stavební zákon a čeká ji až půlmilionová pokuta.

Lídryně místní kandidátky ANO v Praze 6 má parcelu v Pozdeňské ulici jen pár kroků od obory Hvězda. Svou vilku se rozhodla před dvěma lety přestavět na velkou vilu. „V roce 2012 bylo vydáno stavební povolení na stavební úpravy a přístavbu domu,“ řekl serveru Echo24.cz mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.

Server fotografiemi dokládá, že stavební práce, které tam probíhají, vedly k naprosté přestavbě, protože původní vilka zcela zmizela a nový, o mnoho větší dům je prý už téměř hotový. „Po zahájení stavby vyhodnotil projektant konstrukce domu jako nevhodné pro realizaci povoleného projektu, a proto došlo k jejich odstranění celkově a zahájení výstavby de facto repliky toho, co bylo povoleno,“ uvedl Halmoši. „Stavební zákon však takový výklad neumožňuje, proto byla stavebnice vyzvána k zastavení prací. Za nedodržení zákona bude stavebnici vyměřena pokuta. Ze zákona je tu hranice půl milionu korun,“ dodal mluvčí Prahy 6 s tím, že úřad už vydal Pražákové dodatečné stavební povolení.

Server Echo24.cz dodává, že Pražákové patří společnost Hotel Praha Group, která ve Špindlerově Mlýně vlastní luxusní hotel Praha a bar Silver Rock. V tomto baru v minulosti slavil konec roku například Marek Dalík, Mirek Topolánek nebo Tomáš Hrdlička. Lidové noviny začátkem září uvedly, že Pražáková má blízko k lobbistovi Romanu Janouškovi.

Jestli jedničce na kandidátce hnutí ANO v Praze 6 popsané porušení zákona v komunálních volbách uškodí, bude zřejmé až po volbách. Pražská podnikatelka Patricie Pražáková chce být starostkou Prahy 6. „Hospodárné fungování Prahy 6? Prostě na to dohlédneme,“ slibuje na plakátech voličům společně s šéfem ANO Andrejem Babišem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…