Lipavský: Macinka by měl odstoupit. V zájmu klidu

01.02.2026 22:04 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Politici spolu vždy komunikovali drsně, ale nechodili s tím na veřejnost. Přesvědčen o tom je bývalý europoslanec Jan Zahradil. Exministr Jan Lipavský si myslí, že současný šéf resortu zahraničí Petr Macinka (Motoristé) by měl kvůli SMS zaslaným na Hrad odstoupit. Motoristé naopak očekávají, že prezident jmenuje Filipa Turka ministrem životního prostředí.

Lipavský: Macinka by měl odstoupit. V zájmu klidu
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Jan Zahradil, Radek Koten, Jan Lipavský a Katerina Demetrashvili

Druhá část Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News nabídla politickou diskusi. Hlavním tématem byla kauza kolem SMS zpráv ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé), který se jejich obsahem podle Pražského hradu pokusil „vydírat“ prezidenta Petra Pavla, aby jmenoval Filipa Turka (za Motoristy) ministrem životního prostředí.

K věci se vyjádřil bývalý europoslanec Jan Zahradil, který působí jako expert Motoristů na zahraniční politiku. Diskutoval také poslanec za vládní SPD Radek Koten. Opoziční strany zastoupili bývalý šéf Černínského paláce Jan Lipavský (za ODS) a pirátská poslankyně Katerina Demetrashvili.

Partie Terezie Tománkové se stala dějištěm mimořádně ostré konfrontace mezi zástupci vládní koalice ANO, SPD a Motoristů na jedné straně – a opozicí v čele s ODS a Piráty na straně druhé. Hlavním tématem byla eskalující válka mezi premiérem Andrejem Babišem a prezidentem Petrem Pavlem, kterou odstartoval spor o nominaci Filipa Turka na post ministra a následný únik kontroverzních SMS zpráv ministra zahraničí Petra Macinky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Spojené státy evropské

Nejsem pro, ale jestli tu máme svobodu slova a názoru, proč by prezident nemohl říci, co si myslí? Lze s jeho názorem nesouhlasit, ale kritizovat někoho za to, že názor řekl to se mi teda nezamlouvá, bohužel už delší dobu mi přijde, že to jde u nás s možností svobodně vyjádřit svůj názor z kopce. A ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Sledoval jsem vyjímečně i Moravcovu žumpu na ČT, kde byl pozvaný pan Macinka!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseOdborář1 , 01.02.2026 23:47:18
Mám hluboký obdiv vůči panu ministru Macinkovi, že ty všechny ústrky od toho "přehřátého skřeta z ČT" Moravce vydržel!! Babiš si vybral dobře!! Macinka je lepším ministrem zahraničí, než by byl asi pan Turek. Pan Turek je totiž patrně moc impulzivní, pan Macinka se umí přece jen více ovládat, což je zejména pro ministra zahraničí velmi důležité. A i když na něm bylo přesto vidět, že je asi i tak dost nervózní, když ho tam "skřet Moravec" provokoval, odpovídal klidně, věcně a důrazně a uměl se dobře bránit. Dle mého poměr je 10:1 ve prospěch Macinky. Nicméně v tom nepřátelském potlachu v "Libtardím hnízdě v ČT" , bylo řečeno přesně co jsem očekával. 1) Rezident se veřejně rozhodl znemožnit, což se mu i krásně povedlo s tou jeho tiskovkou a útěkem na dovolenou, protože skočil do pastičky nastražené Macinkou a nejspíše i Babišem jak blb 2) Rezident si byl předčasně veřejně nucen vybrat strany, což pro něj bude ve volbách problém, protože to nebude moci hrát na nadstranickost, stal se nyní jen Rezidentem opozice 3) Byla opět veřejně propírána pochybná role Rezidentova poradce Koláře a jeho nepřiměřeného vlivu na Rezidenta 4) Rezident byl opět veřejně označen za zbabělce a ..... (ale diplomaticky) 5) Protože Rezident se dal viditelně na opoziční stranu, bude s ním také tak zacházeno, to jest bude chromá kachna!!! Může si klidně sedět na Hradě i s Kolářem. Myslím, že na Hradě nemají radost z toho jak se to vyvíjí. Můžou si za to sami!!!

|  23 |  0

Další články z rubriky

Odborníci ve sněmovně: Větrníky uhlí nenahradí. Druhou možností jsou „dva svetry“

16:10 Odborníci ve sněmovně: Větrníky uhlí nenahradí. Druhou možností jsou „dva svetry“

České uhlí- strategická surovna. Téma semináře, který v Poslanecké sněmovně s odborníky pořádal Jind…