Litva pod tlakem migrantů. Je jich sedmkrát více než za předchozí tři roky dohromady

24.07.2021 12:00 | Bleskově

ČR poskytne pobaltské Litvě materiální pomoc v reakci na mimořádnou migrační a bezpečnostní situaci. Litva na hranicích s Běloruskem aktuálně čelí velkému přílivu nelegálních migrantů. Materiální dar ve výši 3,2 milionu korun uvolnilo Ministerstvo vnitra z programu Pomoc na místě. O kroku informovala Klára Dlubalová z resort Jana Hamáčka.

Litva pod tlakem migrantů. Je jich sedmkrát více než za předchozí tři roky dohromady
Foto: archiv
Popisek: Pobaltí

Situací na litevsko-běloruských hranicích se minulý týden na svém jednání ve Slovinsku zabývali ministři vnitra EU. Ministr vnitra Hamáček vyjádřil Litvě svou solidaritu a podporu a potvrdil, že Česko je připraveno pomoci jak finančně, tak materiálně a vysláním svých expertů.

Litva k 6. červenci zaznamenala 1416 nelegálních přechodů přes hranice, což je sedmkrát více než za předchozí tři roky dohromady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Katerina​ Demetrashvili byl položen dotaz

Myslíte, že NATO skončí?

Myslíte, že může fungovat bez USA? A kdyby skončilo, nemyslíte, že to vyvolá třetí světovou válku, protože už řada zemí včetně nás nebude mít ochranu, čehož určitě bude chtít třeba Putin využít? A máme vůbec na to, se případně ubránit bez NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Test na drogy? Pášma ze Štítu demokracie vyzval poslankyni Majerovou

21:15 Test na drogy? Pášma ze Štítu demokracie vyzval poslankyni Majerovou

Napětí mezi spolkem Štít demokracie a poslankyní a předsedkyní Trikolory Zuzanou Majerovou dál roste…