Lobbista Janda chce vyšetřovací komisi o ruském vlivu na Hradě. A to není vše

28.07.2017 8:27

Lobbista ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se v komentáři pro server INFO.cz rozepsal o tom, co je třeba udělat, aby se zarazilo šíření vlivu Ruska. Čtenářům vysvětlil, jak se pozná nepřítel. Následně volal po zřízení sněmovní vyšetřovací komise o ruském vlivu na Hradě. Na sociální síti Facebook pak Janda žádá, aby lidé tuto zprávu šířili, a to i bez ohledu na to, zda s ní souhlasí či nikoli.

Lobbista Janda chce vyšetřovací komisi o ruském vlivu na Hradě. A to není vše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Jakub Janda je rád, že se daří bojovat proti šíření ruského vlivu v Česku i proti konspiračním webům. Přesto je prý třeba udělat ještě mnohem víc. V prvé řadě je třeba rozlišit nepřátelské aktivity od těch přátelských. Takže, jak se pozná nepřítel?

„Napadají kremelské a prokremelské dezinformační aktivity vytvářející masu lží o českém členství v EU nebo o Ukrajině některý z národních zájmů našeho státu? Ano, českými strategickými zájmy jsou například „posilování soudržnosti a efektivnosti NATO a EU“ nebo „bezpečnost a stabilita, především v euroatlantickém prostoru“. Toto zdánlivě filosofické cvičení umožňuje určit, co český stát považuje za nepřátelské chování – tedy nepřátelský zahraniční vliv,“ vysvětlil Janda.

V prvé řadě je třeba zřídit sněmovní vyšetřovací komisi o ruském vlivu na Hradě, protože prezident Zeman je podle Jandy trojským koněm Ruska, který v rozporu se zájmy České republiky znovu a znovu promlouvá ve prospěch Kremlu.

„Prezident Zeman, systematicky veřejně hájící zájmy Kremlu, ve své kanceláři udržuje například „poradce“ Martina Nejedlého, který byl loňský podzim vykoupen z dluhu moskevskou centrálou na Kreml úzce napojené společnosti Lukoil. S těmito zástupci ruských zájmů mnoho bezpečnostní instituce nesvedou, pokud se členové vlády nerozhodnou s infiltrací Moskvy do českých ústavních institucí něco udělat. Vzhledem k Zemanovu neformálnímu vlivu na sociální demokracii a jeho silné pomstychtivosti se však kabinet k přímému střetu s hlavou státu ohledně kolaborace s ruskými zájmy nepustil,“ napsal Janda.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Komise by se měla ptát, odkud bere peníze poradce prezidenta Martin Nejedlý, pokud ne z Hradu? A pokud je to z Ruska, co za ně Moskvě dodává?

Vedle toho by se poslanci měli podívat na dezinformační weby. Janda nechápe, proč slušní novináři nevyvíjejí větší tlak na šiřitele konspiračních teorií a nesnaží se rozkrýt jejich okolí.

A nakonec je třeba poslance, kteří např. obhajují obsazení ukrajinského Krymu Ruskem odstranit z citlivých parlamentních komisí, protože podle Jandy nejednají v zájmu státu. Analytik má na mysli třeba komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, kterého považuje v podstatě za kolaboranta ruského režimu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…