Lobbisté po volbách bouchali špunty. Havlíček živě tuší, co se teď začne odehrávat na ministerstvech

21.10.2021 0:00

Dosluhující vicepremiér, ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, který se tento týden stal členem hnutí ANO, se už pomalu připravuje na svou novou roli opozičního politika. V rozhovoru pro Deník zpětně okomentoval výsledky voleb. Lobbistům prý začíná pré.

Lobbisté po volbách bouchali špunty. Havlíček živě tuší, co se teď začne odehrávat na ministerstvech
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Karel Havlíček (ANO)

Hnutí ANO si z Havlíčkova pohledu vedlo v letošních volbách velmi dobře, připomíná především, že získalo nejvíc mandátů. „My jsme lobbistickým tlakům a kmotrům také čelili, ale ubránili jsme se jim. Za průmysl to mohu garantovat,“ podotkl končící ministr.

  • Původní zdroj ZDE.

„Ujišťuji vás, že po výhře pětikoalice u lobbistů začaly lítat špunty. Nikoho jsme si nepustili k tělu. Je to otázka lobbingu v telekomunikacích, energetice, dopravě. Mohl bych napsat knížku o tom, jaké manýry byly na dopravě, kdo tam diktoval a jaká byla role ministrů,“ pokračuje Havlíček.

Tomu prý „utnuli tipec“, což se jim logicky nelíbilo. „Dupli si a vždy někoho podplatili, dotlačili argumenty do rohu nebo ho vydírali. My jsme se vydírat nenechali,“ říká Havlíček.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády v demisi

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Invazi zhatí plynovod. Zaorálek ujišťoval, že od Ruska bude klid

21:51 Invazi zhatí plynovod. Zaorálek ujišťoval, že od Ruska bude klid

Západ se obává ruské agrese na Ukrajině. Moskva se dožaduje záruk, že se NATO nebude rozšiřovat na v…