Lobbistu Rittiga dnes vyslýchá kvůli kauze Nagyová pražská policie

18.09.2013 11:01 | Zprávy
autor: vam

Podnikatele a lobbistu Ivo Rittiga dnes vyslýchá pražská policie v kauze bývalé šéfky kabinetu Petra Nečase Jany Nagyové. Jak uvedl server Lidovky.cz, policie Rittiga podezírá z ovlivňování veřejných zakázek a praní špinavých peněz, ale zatím jej neobvinila. Rittigova advokátka tvrdí, že výslechu se její klient nebojí.

Lobbistu Rittiga dnes vyslýchá kvůli kauze Nagyová pražská policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah ve vile Ivo Rittiga

"Pan Rittig se nebojí, že by mu výslech u policie uškodil, naopak od června intenzivně spolupráci nabízel," uvedla pro server Lidovky.cz lobbistova advokátka Karolína Babáková.

Rittigova role v případech údajného podplácení exposlanců a zneužití vojenské rozvědky ke sledování manželky tehdejšího premiéra Nečase může být podle serveru klíčová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Cena potravin

Podle vás jí sníží konkurence. Co jste tedy proto, aby tu byla větší konkurence a potažmo levnější potraviny fakt byly, udělali, když jste byli v opravdové vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z Babišova okolí vyšel nový úder Seznamu

11:41 Z Babišova okolí vyšel nový úder Seznamu

Ostrý střet mezi Andrejem Babišem a ze Švýcarska ovládanou firmou Seznam.cz graduje. Babišovi blízk…