Lovci komunistů Mašínové jsou hrdinové. Pražští majdanisté připravili komunistům na oslavu uličku hanby

2. 5. 2015 10:27

Aktivisté z občanského sdružení „Pražský Majdan“ se na svém Facebooku chlubí svou nejnovější akcí, která se prý spolku podařila na prvního máje. Její aktivisté vyrazili na pražské Výstaviště, kde se v posledních letech tradičně schází prvomájový mítink KSČM, a majdanisté je přišli pozdravit akcí se vše vysvětlujícím názvem „Ulička hanby pro komunisty“.

Lovci komunistů Mašínové jsou hrdinové. Pražští majdanisté připravili komunistům na oslavu uličku hanby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Připomínka prvního výročí událostí na Majdanu v Kyjevě. Na Václavském náměstí v Praze se sešlo kolem 200 lidí s kříži symbolizující padlé, tzv. Nebeskou setninu
reklama

„Pražský Majdan se na 1. máje společně s ostatními členy Protitotalitní Platformy vypravil trollit a štvát komunisty, kteří v tento den slaví svátek práce a jako každý rok se shromažďují na Výstavišti Holešovice,“ stojí na Facebooku. Následují fotografie z akce a čtenáři se prý dočkají i videozáznamu.

Aktivisté na Výstaviště dorazili se svými tradičními atributy – žlutomodrými prapory své organizace, vlajkami EU a NATO a též transparenty. Jeden z nich nesl nad hlavou rudou hvězdu, „přeškrtnutou“ nápisem Nezapomeňme. Jiní nesli obrázky Milady Horákové či Heliodora Píky nebo transparent „komunismus a nacismus – stejné zlo“. Jedno z hesel též hlásalo: „Bratři Mašínové, lovci komunistů, jsou hrdinové.“

Na fotodokumentaci se podívejte ZDE

K vidění bylo též obrovské vyobrazení švába ozdobeného rudou hvězdou se srpem a kladivem, kterak s obavami hledí na plácačku vznášející se nad ním. S těmito proprietami se majdanisté rozestavěli u vchodu na Výstaviště, aby si jich museli všimnout přicházející účastníci akce KSČM.

Poté se aktivisté vypravili i mezi účastníky, na jedné fotografii je možné vidět jednoho z nich, kterak šermuje transparentem před obličejem bývalého generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…