Ludvík vychválil Prymulu: Výborná volba, má tah na branku. Přijde a za minutu bude úřadovat

21. 9. 2020 15:35

Ředitel Fakultní nemocnice Motol a bývalý ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) zhodnotil po ČT24 práci ministra Adama Vojtěcha (ANO). Ale pohovořil také o současné situaci ohledně koronaviru.

Ludvík vychválil Prymulu: Výborná volba, má tah na branku. Přijde a za minutu bude úřadovat
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloslav Ludvík na sjezdu ČSSD.
reklama

"Myslím, že o každém ministrovi zdravotnictví se říká, že ten nový bude lepší než ten předchozí. Mně se to stalo také. Já si myslím, že nějakým způsobem si nastavil komunikaci, přivedl tam hodně mladých lidí, kteří tam asi nějakou dobu vydrží. Takže to myslím, že z toho pohledu, že omladil ministerstvo, je to dobré," podotkl úvodem Ludvík. Podle něj dělal Vojtěch hodně návrhů, ale měl problém je protlačit parlamentem. 

Ludvík následně podotkl, že za novým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou stojí a myslí si, že je to výborná volba. "On má opravdu velmi dobrý tah na branku," zdůraznil Ludvík. "Roman Prymula má za sebou dlouhou kariéru rektora vysoké školy, velmi úspěšného ředitele fakultní nemocnice v Hradci Králové, náměstka na ministerstvu, takže si myslím, že on je člověk, který může přijít a za minutu úřadovat naprosto bez problémů, zná procesy, zná lidi a ví, jakým způsobem má fungovat," podotkl Ludvík.

Ludvík hovořiil také o dodávkách zdravotnického materiálu, kdy nemocnice měla podle něj problém s výtěrovými sadami, které vyrábí česká firma Isolit Bravo. "Neměli zatím atestaci. Doufám, že se dnes rozhodlo," dodal s tím, že jinak se sady musely brát z Číny. "A to je poměrně důležité, protože děláme stovky výtěrů a současné počty na skladě by nám vydržely zhruba týden," řekl. 

"Covid roste v celé Evropě. Obávám se toho, že bude stejná situace jako na jaře," podotkl. Co se týče Motolu, snaží se podle něj neomezovat další zdravotní péči. "Máme vše nastaveno tak, aby nikdo, kdo přijde do nemocnice, nepoznal, že je covid-19," dodal Ludvík. Pode něj je nutné řešit vše i nadále - porody, autonehody, infarkty a další. "A my budeme opravdu fungovat v plném spektru," uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

8:06 Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. …