Lže, jako když Respekt tiskne. Radnímu ČT došla trpělivost, žádá akci

24.11.2020 12:34

Publicista a člen Rady ČT Pavel Matocha se na svém facebookovém profilu vyjádřil k týdeníku Respekt pod vedením šéfredaktora Erika Taberyho. Uvedl, že on sám by jej uvedl na seznam dezinformačních médií. Vadí mu totiž některé informace, které se v týdeníku dočetl.

Lže, jako když Respekt tiskne. Radnímu ČT došla trpělivost, žádá akci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo České televize
reklama

„Lže, jako když Respekt tiskne... Jeho šéfredaktor Erik Tabery napsal: ‚Rada ČT nečekaně odvolala dozorčí komisi. Důvod není podstatný, protože šlo jen o záminku. (...) Záminkou k odvolání byl návrh na odkup pozemků, na nichž se nachází ostravské studio. Radní se tvářili, že odhalili podvod, komisi kvůli tomu odvolali, aby týden nato skoro totožný návrh schválili‘,“ citoval Matocha.

Anketa

Získají koalice ODS/KDU-ČSL/TOP 09 a Piráti/STAN ve volbách sněmovní většinu?

12%
88%
hlasovalo: 13478 lidí

Podle něj je právě závěr citované Taberyho věty, že Rada ČT „týden nato skoro totožný návrh schválila“ zcela evidentní a snadno doložitelnou lží . „Nikdy jsem o něm neměl moc vysoké mínění, ale rozdíl mezi tím, když záměr koupě pozemku schválíte (to jsme 21. 10. 2020 odmítli), či když ho vezmete na vědomí (11. 11. 2020), by snad mohl pochopit i šéfredaktor Respektu. Na vědomí často berete i informace, které se vám nelíbí či se kterými nesouhlasíte, zatímco když něco schválíte, tak s tím souhlasíte, dáváte svůj souhlas (a ten Rada ČT k nákupu toho pozemku nedala),“ podotkl Matocha.

„Tabery by také nemusel svým čtenářům zamlčovat, že nákup pozemku je na zodpovědnosti generálního ředitele ČT a Radě ČT ze zákona nepřísluší to schvalovat (na rozdíl od prodeje či zatížení nemovitosti), tedy že původně navržené usnesení, které generální ředitel ČT Petr Dvořák předkládal a které odvolaná dozorčí komise doporučovala Radě ČT schválit, bylo nezákonné,“ dodal.

„Další Taberyho lží v tom krátkém úryvku je jeho tvrzení, že se radní tvářili, že odhalili podvod a kvůli tomu dozorčku odvolali. Jak se může každý na audiozáznamu z jednání přesvědčit, Rada ČT jasně a srozumitelně uvedla, že dozorčí komise opakovaně selhávala a že posledním takovým případem byly právě ty ostravské pozemky. A u nich se na veřejném i předchozím jednání Rady ČT nehovořilo o ‚odhaleném podvodu‘, ale o konkrétních problémech s tímto zamýšleným obchodem za cenu výrazně vyšší, než je znalecký posudek a o neomluvitelných selháních dozorčí rady při přípravě podkladů a doporučení pro Radu ČT k této kauze,“ zmínil také Matocha.

Závěrem pak uvedl, že „až vám někdo bude ukazovat seznam dezinformačních médií, tak se podívejte, jestli tam je Respekt. Pokud ne, tak ten seznam není kompletní“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…