Lžete, pane redaktore! Jste Česká televize, ne tiskový orgán americké vlády. Peklo na obrazovce, Hašek s moderátorem na sebe křičeli

04.05.2016 23:09

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek si stoupl po bok Nočních vlků. Ruských motorkářů, kteří šíří myšlenku ruského nacionalismu a přihlásili se k okupaci ukrajinského poloostrova Krym. Proč? Vysvětloval to ve středečních Událostech, komentářích České televize a nešetřil ostrými slovy. Okřikl moderátora, že lže, Angele Merkelové připomněl uprchlíky a ODS s TOP 09 Zdeňka Bakalu.

Lžete, pane redaktore! Jste Česká televize, ne tiskový orgán americké vlády. Peklo na obrazovce, Hašek s moderátorem na sebe křičeli
Foto: David Daniel
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek

Anketa

Vadí vám Noční vlci?

7%
93%
hlasovalo: 29145 lidí

Hašek zdůraznil, že se chtěl účastnit alespoň jednoho pietního aktu k uctění památky vojáků, protože byl deset dní na návštěvě Číny. „Já si myslím, že Noční vlky mediálně vyrábějí česká média. Já jsem tam viděl asi dvacet ruských motorkářů. Byli tam ale i čeští a slovenští motorkáři, ale o těch vy mlčíte. Já jsem se poklonil oběti padlých vojáků ze druhé světové války... Vzdal jsem čest tomu, že v dubnu 1945 padli za svobodu Jihomoravského kraje a za svobodu Československa,“ zdůraznil hned v úvodu. Památce padlých se poklonil s ruským generálním konzulem v Brně a odmítá, aby se z toho dělalo nějaké divadlo.

„Těch dvacet lidí má pasy, musí projít kontrolami a je to nesrovnatelné s tím, že do Německa přišlo přes milion lidí a o tisících z nich v podstatě nic nevíme. Já bych také rád připomněl ODS a TOP 09, že v těchto dnech vrcholí kauza pana Bakaly. Právě pan Bakala obdarovával tyto dvě strany. Mně to přijde trapné.“ Kdybych byl v Plzni, tak se možná klaním s americkými motorkáři a tam by asi žádný problém nebyl, že?“ udeřil znovu Hašek.

Moderátor Lukáš Dolanský Haškovi připomněl, že Noční vlci jsou na sankčním seznamu USA, protože se tento motorkářský klub přihlásil k anexi Krymu Ruskem. „Pane redaktore, vy lžete divákům České televize. Tady toto byli lidé, kteří byli vpuštěni do schengenského prostoru, a já věřím příslušným orgánům na hranicích EU, které je prověřily,“ okřikl Hašek Dolanského. Ten si to ovšem nedal líbit: „Já si vyprošuji, abyste mi říkal, že lžu,“ ohradil se. A zopakoval, že Noční vlci jsou na sankčním seznamu a ruští motorkáři, kteří zavítali do Brna, se k Nočním vlkům hlásí. „Ale vy jste Česká televize, vy nejste tiskový orgán americké vlády,“ rozkřikl se znovu hejtman.

Zdá se mu, že je lynčován českými médii, a to jen za to, že se poklonil památce vojáků padlých na českém území, po jeho boku stálo několik motorkářů, a to je vše. Jiní lidé se prý zase fotí s tuneláři devadesátých let minulého století. „Tohle mi přijde jako náznak mediálního lynče, a to úplně zbytečného lynče,“ uzavřel Hašek své vystoupení, během kterého moderátor i hejtman zvedali hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…