Lži v kampani rozdělily společnost, shodly se Fischerová s Bobošíkovou

2. 2. 2013 15:08

Do pořadu Politické spektrum přišly dvě neúspěšné kandidátky na prezidentku – Jana Bobošíková a Táňa Fischerová. Shodly se na tom, že není dobré, že druhé kolo volební kampaně ovládly lži.

Lži v kampani rozdělily společnost, shodly se Fischerová s Bobošíkovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pod petici na podporu prezidentské kandidatury Táni Fischerové se podepsalo 72610 lidí
reklama

„Výsledky ukázaly, že lidé touží po silné osobnosti, po silném muži,“ uvedla Fischerová. Pro novou hlavu státu bude podle ní důležité, jak bude zvládat sebe sama. „Celý jeho život vypovídá o tom, že na tohle nikdy pozornost nezaměřil,“ dodala.

Ani Němcová by neuspěla

„Lidé neodpustily Karlu Schwarzenbergovi ten výrok, že Benešovy dekrety jsou neplatné,“ zhodnotila Bobošíková. Byl to podle ní hlavně souboj osobností a vyhrála ta, která měla ve společnosti větší podporu. Období Zemanova prezidentského angažmá by prý mohlo být plné vtipných bonmotů nebo i státnických kroků.

To, že na funkci nedosáhla žena, je podle Fischerové i proto, že zvítězila logika strachu. „Možná jde také o nějaké historické ukotvení, o historické zvyklosti,“ doplnila Bobošíková. „Já myslím, že by ani Miroslava Němcová neměla šanci uspět,“ řekl Fischerová.

Benešovy dekrety byly podle Fischerové vytaženy účelově a je to věc, kterou lidé rozhodně nežijí. Celkově jí vadily podpásové útoky. „Co mi vadí – to je to ohromné množství lží,“ prohlásila Bobošíková. Většina lidí podle ní tyto věci vnímala a kampaň Miloše Zemana prohloubila příkopy mezi názorovými skupinami společnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmitec, tohle není Česko. Sáňkovali a bobovali, Němci zakročili. Hamáček by koukal

14:27 Šmitec, tohle není Česko. Sáňkovali a bobovali, Němci zakročili. Hamáček by koukal

To od druhé světové války Německo nepamatuje. V Bavorsku je kvůli lockdownu a opatření proti „neposl…