Má boj proti dezinformacím sloužit k povýšení jedněch názorů za jediné správné a pravdivé, a k potlačování druhých? Kádrovaný úředník Břicháček reaguje na článek, který ho plísnil za to, kam, co a proč píše

12.07.2019 20:45 | Zprávy

ROZHOVOR „Čekal bych kritiku mých článků,“ říká JUDr. Tomáš Břicháček o obsáhlém a velmi kritickém textu, který jeho osobě věnoval Deník N. Novinář se ovšem zaměřil spíše na kritiku webů, na kterých Břicháček publikuje. „Jde tedy spíše o akt boje proti tzv. „dezinformačním webům“, což je pojem, který odmítám,“ pokračuje Břicháček a popisuje, jak práce novinářů vypadala: „Kontaktovali mě po telefonu, když jsem byl na chatě na dovolené. Druhý den byl článek na světě. Asi to spěchalo.“ Celý hon na „dezinformační weby“ je podle Břicháčka soubojem o zachování svobod. „Moje generace, která ve svobodě vyrostla, by při její obhajobě měla být zvlášť důrazná,“ vyzývá Břicháček.

Má boj proti dezinformacím sloužit k povýšení jedněch názorů za jediné správné a pravdivé, a k potlačování druhých? Kádrovaný úředník Břicháček reaguje na článek, který ho plísnil za to, kam, co a proč píše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Břicháček

Deník N o vás napsal poměrně obsáhlý článek, ve kterém kritizuje vaše propojení s weby, které označuje jako „dezinformační“. V textu ale není rozbor žádného vašeho díla, článek se omezuje na kritiku jiného obsahu těchto webů. Pokud by ovšem vaše texty kontroverzní byly, patrně by se v článku alespoň krátký úryvek objevil. Co je tedy špatně? Domníváte se, že vadí vaše „přítomnost“ na těchto webech?

Zdá se, že je to právě tak, jak říkáte. I já bych přitom čekal kritiku obsahu mých článků. Je mi ale spíše vyčítáno, že moje texty jsou k nalezení na těch či oněch názorových webech, a účast v obecně prospěšné společnosti, která jedny z takových webů provozuje. Jde tedy spíše o akt boje proti tzv. „dezinformačním webům“, což je pojem, který odmítám. 

Po konci Revue Politika a po následném rozchodu s jeho nástupnickým portálem Pravý břeh píši publicistické články primárně na svém blogu. Ten má poměrně slušnou čtenost a texty z něj přebírají různá internetová média. Některá, jako třeba Neviditelný pes, předem požádala o souhlas. Jiná se neptají – a třeba se o takovém přetištění vůbec nedozvím –, ale já jim to nevyčítám. Zájem o moje články mě obecně těší a jsem rád, když osloví co nejvíce čtenářů. Podmínkou je samozřejmě, že je řádně uveden autor a původní zdroj, tj. můj blog. V každém případě tento typ přejímání neznamená, že píšu právě pro tyto weby. – Tolik ke spojení s různými názorovými weby obecně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

10:35 3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

Krátce poté, co vyšlo najevo, že Rusové pravděpodobně obsadili jedno z důležitých ložisek lithia, o …