Má hlídat peníze na ministerstvu, sám ale neuhlídal vlastní a tak čelí exekucím

15.01.2014 8:23

Člověk, který má kontrolovat hospodaření na Ministerstvu vnitra, sám nedokázal uhlídat osobní finance a je s ním vedeno insolvenční řízení. Jedná se o vedoucího analytického oddělení na odboru interního auditu a kontroly Ministerstva financí Václava Chochola. Informuje o tom server Novinky.cz.

Má hlídat peníze na ministerstvu, sám ale neuhlídal vlastní a tak čelí exekucím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Podle serveru soud s Chocholem na návrh věřitelů zahájil insolvenční řízení, část dluhu už také po něm vymáhají exekutoři.

Jenže zmíněný odbor Ministerstva vnitra patří podle směrnice ministerstva mezi oblasti s rizikem výskytu korupčního jednání. A navíc: Zaměstnanci MV se musejí řídit etickým kodexem, podle kterého se mají v soukromém životě vyhýbat jednání, které by mohlo snížit jejich důvěru v očích veřejnosti.

Z veřejně dostupných informací vyplývá, že Chochol má závazky u šesti věřitelů v celkové výši téměř milion korun. Čtyři sta tisíc z toho je vymáháno exekučně.

Chochol podle svého právníka své věřitele odškodní ve stoprocentní výši, a to ještě dříve, než uplyne zákonná pětiletá lhůta.

Vedoucí odboru interního auditu a kontroly a Chocholův nadřízený Petr Plaňanský podle serveru o finančních problémech kolegy nic neví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…