Má nechutné zájmy a plány... ČT si pozvala Topolánka a Horáčka. Oba trhali Babiše

10.11.2022 16:59 | Komentář

O tom, kdo nahradí současnou hlavu státu Miloše Zemana na Pražském hradě, hovořili v pořadu Události, komentáře ČT24 někdejší premiér Mirek Topolánek (také kandidoval v minulosti na Pražský hrad) a rovněž neúspěšný prezidentský kandidát v minulých volbách, hudební skladatel a textař Michal Horáček.

Má nechutné zájmy a plány... ČT si pozvala Topolánka a Horáčka. Oba trhali Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Do nadcházejícího prezidentského klání se zapsalo celkem 21 lidí. Podle resortu vnitra má ale minimálně pět přihlášek zjevné vady. Jakou měl před lety motivaci Michal Horáček, když se rozhodl o Pražský hrad usilovat?

„Domníval jsem se, že přece jenom mohu nabídnout něco, co mnoho jiných nemůže, například to, že se nebudu obracet o jakoukoliv podporu finanční vůbec k ničemu, protože se domnívám, že ten, kdo si nějaké peníze vezme, je pak splácí, a také s úroky. Chtěl jsem mít maximální otevřenost, a toho taky není úplně každý schopen, jako říct o sobě celýmu tomu národu, jak jste na tom zdravotně, cholesterol, všechny tyhle věci, tak to bylo asi 40 stránek, pak jak jsou moje majetkové poměry, to také jen tak někdo neřekne,“ odvětil Horáček, že se domníval, že právě toto je poměrně vzácná věc, a navíc taková, kterou jiní nemohou nabídnout

„Vy mě znáte, když někde leží nějaká funkce, tak po ní hrábnu. Ale bylo to jinak. Já jsem shodou okolností tři týdny před tím uzavřením, jako předtím, kdy musíš podat ty nominace, jsem byl a nechtěl jsem, jsem byl v pořadu Devadesátka ve vaší televizi, naštěstí dnes už to nejde, a měl jsem hodinu sám pro sebe, za celou kampaň, za ty další následující měsíce jsem nikdy neměl v České televizi takový prostor," odvětil ke své motivaci Mirek Topolánek.

A pokračoval: „Ne, ne, ne, a teď to bylo ten den, kdy Miloš Zeman pověřoval Andreje Babiše sestavováním vlády, a byli v Lánech a on mu říkal, Andreji, a takhle byli zlomení, a já jsem říkal, to máte nějakou estrádu, proč pouštíte estrády v České televizi. No, a když jsem jel domů, tak si říkám, ježíšmária, druhé kolo Drahoš – Zeman, to prostě, to je něco, co jestliže můžeš, tak musíš, a přijel jsem domů a žena říkala, dneska jsi byl fakt dobrej, takovej uvolněnej, a já říkám, já vim, říká, neříkej mi to, neříkej mi to.“ Jeho žena to podle jeho slov prý pochopila.

„Protože ona mě zná, že jo, ten pocit, že ve druhém kole se bude rozhodovat mezi Drahošem a Zemanem mě natolik iritoval... Kdybych věděl, že bude zvolen Michal Horáček, což jsem si myslel, že nebude, to byl ten problém, což se taky stalo, tak bych ani nekandidoval, jako kdyby teď třeba kandidoval Michael Kocáb, to bych asi neváhal,“ řekl Topolánek.

Anketa

Co vy a kandidatura Andreje Babiše?

hlasovalo: 27149 lidí
Řeč se pak stočila také k současnému kandidátovi na prezidenta Andreji Babišovi (ANO). „Buď budeme pokračovat po těch 10 letech toho, jak bych řekl, mocenského aktivismu, budeme pokračovat v té zemanovské... a to pokračování je ten Babiš, který má, já nevím, nemá žádné ideové hodnotové zakotvení, nemá mezinárodní reputaci. Má příšerné okolí, má docela nechutné zájmy a plány, tak budeme pokračovat v těch 10 letech, to Sauronovo oko z toho Mordoru bude dále svítit, a nemáme tu druhou možnost, naplnit tu myšlenku, že chtěli vrátit tu volbu těm lidem této země, a zcivilnit tu pozici,“ poznamenal Topolánek.

„Já mám takový názor na tuto prezidentskou volbu, speciálně na tuto, ale i na tu minulou. Jeví se mi, že je to střet mezi zastánci systému, dejme tomu systému, jako že máme svobodné podnikání, a máme nějaké spojence, a že jsme v Evropské unii, a jestli chceme měnu euro a za jakých okolností, a kam patříme – a mezi těmi, kteří jako systém odmítají, kteří jsou zklamaní z toho systému, hněviví vůči tomu systému, a vůbec to není pouze česká zkušenost, protože v Americe střetnutí mezi Trumpem a Bidenem bylo nemlich to samý. Čili já si myslím, že pan Babiš zřejmě bude vyvolen šampiony jako šampion těch, kteří ten systém moc nechtějí,“ zmínil dále Horáček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …