Mackova facka Rathovi je podle Britů jedna z nejlepších politických rvaček

27.10.2011 19:51

Podle britských novin The Guardian je facka Miroslava Macka Davidu Rathovi jedna z nejlepích politických rvaček. List je zařadil mezi další střety z celého světa – z Ukrajiny i Tchaj-wanu.

Mackova facka Rathovi je podle Britů jedna z nejlepších politických rvaček
Britský list The Guardian sestavil seznam nejpozoruhodnějších fyzických střetů mezi politiky. A pět let starou facku Miroslava Macka poslanci Davidu Rathovi z ČSSD zařadil mezi ně, konkrétně jako třetí v galerii bizarních fotografií.

„Český ministr zdravotnictví David Rath ve rvačce se svým pravicovým rivalem Miroslavem Mackem během setkání nespokojených zubařů v Praze," stojí v popisku pod fotkou. „Macek, poradce prezidenta a bývalý poslanec, který je zároveň zubařem, přerušil proslov, když dal Rathovi tvrdou facku do týlu hlavy. Rath odpověděl tím, že ho nazval zbabělcem, a oba muži si vyměnili pár ran," píše dál deník.

Související: Macek opět na scéně. Omluva za facku Rathovi byla na místě

Kromě české facky se v žebříčku nachází i italští poslanci, kteří se porvali tuto středu kvůli ekonomickým reformám. Z Evropy zde je ještě Ukrajina, kde jsou parlamentní rvačky poměrně časté. Britové vybrali fotografii, která vznikla na jednání o prodloužení pronájmu námořní základny v Sevastopoli.

Další země ve výčtu jsou Rusko, Bolívie, Korea nebo Tchaj-wan. Zde se politici poprali ve velkém, když se do sebe loni v červenci pustili kvůli smlouvě s Čínou kvůli uvolnění vzájemného obchodování.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

14:17 Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

V ČT krátce odpovídal na otázky premiér Andrej Babiš. Spolupráce s komunisty prý funguje, otázka lit…