Macron prý dorazí na oslavy 100. výročí Československa v Darney

16.06.2018 21:45 | Zprávy
autor: mp

Francouzský prezident Emmanuel Macron koncem června na východě Francie připomene spolu s premiérem Andrejem Babišem a předsedou slovenské vlády Peterem Pellegrinim 100. výročí vzniku Československa. Informoval o tom tento týden francouzský deník Vosges Matin, který vychází v regionu, kde se slavnostní akt 30. června uskuteční. Cestu Babiše na ceremoniál dnes ČTK potvrdila mluvčí vlády Barbora Peterová.

Macron prý dorazí na oslavy 100. výročí Československa v Darney
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte

Program události, která se v obci Darney koná každý rok, ještě nebyl oficiálně zveřejněn. „Oficiální potvrzení musí přijít velmi brzy,“ napsal Vosges Matin, který k článku připojil fotografie z ceremoniálu z června 2015. Tehdy se za Českou republiku účastnil premiér Bohuslav Sobotka, desítky českých a francouzských vojáků i veteráni druhé světové války.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Demostrace

Pane Hrabo, a co říkáte na to, že si ministr kultury nyní zve na kobereček umělce, co vystoupili na demonstraci? Nemyslíte, že to jsou komunistické praktiky, s kterými má sám ministr osobní zkušenost, když komunistům donášel?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ten mag*r Foltýn. 136 milionů pro média.“ Babiš řádil ve studiu

15:10 „Ten mag*r Foltýn. 136 milionů pro média.“ Babiš řádil ve studiu

Hostem pořadu Za pět minut dvanáct byl premiér Andrej Babiš (ANO), jenž odmítl označení „slabý premi…