Macron vystoupil se zásadním prohlášením. Zamířil na radikální islám

02.10.2020 22:45 | Zprávy

Francouzský prezident Emmanuel Macron chce bojovat proti islámskému radikalismu. Jak píše server iDnes.cz, představil strategii, jejíž podstatou je potírání paralelní společnosti s odlišnými hodnotami i cizích vlivů na muslimy v převážně sekulární Francii.

Macron vystoupil se zásadním prohlášením. Zamířil na radikální islám
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Podle Macrona je důležité nejprve zbavit islám ve Francii cizích vlivů. Následně by mohlo být možné vybudovat islám, který může být v míru s republikou. Islám je dle jeho slov náboženstvím, které je v krizi – a to kvůli posilování extremistických pozic. 

Prezident také uvedl, že francouzské úřady musí být schopny snáze kontrolovat a rozpouštět náboženské spolky, kde se objeví radikalismus. A zacílil i na děti, kdy od příštího léta má být silně omezena možnost vyučovat děti doma. Do předškolních zařízení budou muset děti již od tří let. 

Islamisté Francii trápí několik let, při jejich útocích zemřelo dohromady 250 lidí. Při posledním útoku poblíž bývalé redakce časopisu Charlie Hebdo byli těžce zraněni dva lidé. 

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střelba na Trumpa. Dějí se věci: Zablokovaná zpráva. Ochranka nebyla z tajné služby

20:40 Střelba na Trumpa. Dějí se věci: Zablokovaná zpráva. Ochranka nebyla z tajné služby

Kolem sobotního atentátu na exprezidenta USA Donalda Trumpa panuje čím dál více otazníků. Podle jedn…