Macron vystoupil se zásadním prohlášením. Zamířil na radikální islám

02.10.2020 22:45 | Zprávy
autor: vef

Francouzský prezident Emmanuel Macron chce bojovat proti islámskému radikalismu. Jak píše server iDnes.cz, představil strategii, jejíž podstatou je potírání paralelní společnosti s odlišnými hodnotami i cizích vlivů na muslimy v převážně sekulární Francii.

Macron vystoupil se zásadním prohlášením. Zamířil na radikální islám
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Podle Macrona je důležité nejprve zbavit islám ve Francii cizích vlivů. Následně by mohlo být možné vybudovat islám, který může být v míru s republikou. Islám je dle jeho slov náboženstvím, které je v krizi – a to kvůli posilování extremistických pozic. 

Prezident také uvedl, že francouzské úřady musí být schopny snáze kontrolovat a rozpouštět náboženské spolky, kde se objeví radikalismus. A zacílil i na děti, kdy od příštího léta má být silně omezena možnost vyučovat děti doma. Do předškolních zařízení budou muset děti již od tří let. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…