Madeleine Albrightová chce přestoupit na islám

26. 1. 2017 11:01

Zkušené politické harcovnici Madeleine Albrightové bude za několik týdnů osmdesát let, ale ani v tak pokročilém věku neztrácí smysl pro poctivý levicový aktivismus. Dnes na svém twitteru zveřejnila zprávu, kterou mimořádně potěšila muslimy.

Madeleine Albrightová chce přestoupit na islám
Foto: US DAY.com
Popisek: Madeleine Albrightová
reklama

Někdejší přítelkyně Václava Havla Albrightová se na svém twitteru pochlubila, že se hodlá registrovat jako muslimka. „Byla jsem vychována jako katolík, později jsem přestoupila k episkopální církvi a objevila židovské kořeny své rodiny. Nyní jsem ale připravena registrovat se jako muslimka,“ napsala bývalá ministryně zahraničí v Clintonově vládě, která je svými odpůrci nazývána „balkánskou řeznicí“.

Terčem této nelichotivé přezdívky se stala bývalá ministryně zahraničí Spojených států v Praze na podzim 2012, kdy se účastnila autogramiády u příležitosti vydání své vzpomínkové knihy. Jako balkánskou řeznici ji označila skupina aktivistů ze spolku Přátel Srbů na Kosovu. Jak ukazují videozáběry, emoce byly značně vypjaté a podlehla jim i samotná Albrightová, která svým odpůrcům vmetla do tváře, že jsou „nechutní Srbové“.

Některé kroky Albrightové vzbuzují značné kontroverze a svými kritiky je napadána zejména pro svůj souhlasný postoj s bombardováním Jugoslávie. Právě za svoji úlohu si vysloužila onu výše zmíněnou přezdívku. Neméně bouřlivé reakce sklidila za své rozhodnutí podílet se na privatizaci významných podniků v Kosovu. Jak v létě 2012 uvedla na svém webu Česká televize, Albrightová se osobně účastnila privatizace tamějšího Telekomu nebo lignitových dolů.

Svůj elán ovšem paní Albrightová neztrácí ani v posledních měsících. Aktivně se zúčastnila prezidentské kampaně po boku Hillary Clintonové, byť o pozitivním dopadu svého zapojení může důvodně pochybovat. Loni v únoru při živém vysílání ze shromáždění příznivců Clintonové prohlásila, že pro všechny ženy, které nevolí demokratickou kandidátku, je připraveno v pekle speciální místo. Krátké video z jejího skutečně osobitého vystoupení tehdy obletělo světový internet a vzbudilo značný ohlas.

Téměř po roce o sobě dala Albrightová opět hlasitě vědět. Svým tweetem o registraci jako muslimky chtěla patrně dát najevo svůj nesouhlas s registrací všech amerických muslimů. Prezident Donald Trump o této možnosti v průběhu kampaně několikrát hovořil. Aktuálně však jeho poradci popírají, že by k něčemu takovému mělo skutečně dojít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Josef Provazník
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

20:02 Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

Česko jako „covidová díra Evropy“. Tak naši zemi vykreslila ve svém vysílání globální americká telev…