Madeleine Albrightová pohovořila od srdce o Rusku: Pořád provokují a vládne jim zlý agent KGB. Už mám po krk vás všech, co je pořád omlouváte

22.04.2016 19:36

Vladimir Putin je chytrý, ale opravdu zlý člověk, řekla v rozhovoru pro rakouský web DiePress.com bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová. Podle ní trpí pomýlenou představou, že se všichni spikli proti Rusku, a jediným cílem jeho intervence v Sýrii bylo posílit svůj vliv a odvést pozornost od Ukrajiny.

Madeleine Albrightová pohovořila od srdce o Rusku: Pořád provokují a vládne jim zlý agent KGB. Už mám po krk vás všech, co je pořád omlouváte
Foto: US DAY.com
Popisek: Madeleine Albrightová
reklama

„Už mám po krk lidí, kteří se neustále snaží omlouvat Rusko. Rusko bylo vždy urážlivé a provokovalo. Ta země si prošla krizí identity,“ řekla Albrightová a přidala k dobru příběh o tom, jak nedaleko od Moskvy potkala muže, který si jí postěžoval, že se ze Sovětského svazu stal „Bangladéš s raketami“. Putin té situace jen využil tím, že na všechny strany tvrdí, že se snaží vrátit Rusko na výsluní.

„Je to chytrý, ale opravdu zlý člověk. Důstojník KGB, který chce mít moc a věří, že se všichni spikli proti Rusku,“ popsala svou první vzpomínku na Vladimira Putina. „Věřím, že jeho cílem je podrýt a rozdělit Evropskou unii. Chce, aby NATO zmizelo z jeho sféry vlivu.“

Obavy pobaltských států z možné ruské agrese jsou podle ní zcela namístě, jelikož Putin je schopný začít invazi ve snaze prosadit své zájmy. Jak již dokázal na Krymu, kde jako první od roku 1945 anektoval cizí území, což by se mu absolutně nemělo tolerovat.

Cílem jeho intervence v Sýrii bylo jen posílit svůj vliv na Blízkém východě a hlavně odvést pozornost od dění na Ukrajině. „Chtěl jen ukázat moc Ruska. Ale dovolte mi zdůraznit: USA nemají s Ruskem sebemenší problém, pokud se vystříhá okupace cizího území,“ dodala Albrightová s tím, že Rusko nemá dobré vyhlídky, a tak jeho vůdce sází na nacionalismus, který má Rusy přesvědčit o tom, že jejich země je víc než „Bangladéš s raketami“.

Na webu Russia Insider na rozhovor s Albrightovou reagoval ruský spisovatel a levicový aktivista Eduard Limonov, který vysvětlil, že na takovou snůšku ničím nepodložených spekulací je nutné odpovědět adekvátním způsobem.

„Albrightová je ošklivá stará žena s křivým nosem, která by mohla hrát Babu Jagu bez toho, aby šla na konkurz,“ spustil Limonov. „Bangladéš je velmi krásná, teplá země obývaná laskavými, mírumilovnými snědými lidmi,“ dodal s tím, že má obrovskou historii sahající tisíce let nazpět, „zatímco historie USA je krátká a vulgární“.

Rusko je taktéž prastarou zemí, která se zcela náhodou dostala do pozice světové velmoci. „V roce 1991 spáchal Sovětský svaz sebevraždu, ale strom ruského života nezemřel a vyrostl tak silný, že opět dělá vrásky USA a staré Evropě,“ dodal s tím, že Rusové jsou prostý, statečný a trochu naivní národ. „Pohřbíme vás a budeme plakat na vašem pohřbu, jelikož jsme také lid sentimentální.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné video

21:33 „11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné video

Moravskoslezský kraj se rozhodl pomoci pozůstalým po obětech požáru panelového domu v Bohumíně a lid…