Magor a štváč Jaromír Štětina, vyjádřil se Foldyna. A zmíněný europoslanec důrazně odpověděl těm, co ho posílají bojovat na Ukrajinu

01.03.2015 15:59

Vášně kolem Ruska neutichají, po páteční násilné smrti opozičního předáka Borise Němcova se naopak ještě více rozdmýchaly. V Praze i v Moskvě se demonstruje proti prezidentu Putinovi a o situaci vyhroceně diskutují i čeští politici.

Magor a štváč Jaromír Štětina, vyjádřil se Foldyna. A zmíněný europoslanec důrazně odpověděl těm, co ho posílají bojovat na Ukrajinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina
reklama

ParlamentníListy.cz zaznamenaly názor europoslance TOP 09 Jaromíra Štětiny, podle kterého je kromě samotného zavraždění opozičního předáka projevem zvrácenosti ruské diktatury i to, že se tak stalo v blízkosti moskevského prezidentského sídla Kremlu. "Zastřelili ho pod panoramatem mocenského symbolu ruské moci. Politika diktátorů se opírá o symbolické výhrůžky," myslí si europoslanec.

Celý článek si přečtěte ZDE

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna článek sdílel na svém Facebooku a doplnil značně peprným komentářem. Uvedl, že je mu smrti Borise Němcova nesmírně líto. "Zejména to umocňuje pocit, že byl zavražděn na objednávku šílených štváčů, jako je tenhle magor," ukázal na europoslance Štětinu.

Jaromír Štětina se kromě sdílení článku z ParlamentníchListů.cz vyjádřil i k výzvám svých kritiků, aby naplnil svá slova o nezbytnosti boje za Ukrajinu a sám odjel na Donbas chopit se kalašnikova. Štětina na svém Facebooku poznamenal, že pisatelé už mají ustálený vzorec, mění se pouze to, zda jej posílají bojovat na Ukrajinu, nebo do Ruska.

Na ukázku svým facebookovým přátelům ocitoval z jednoho e-mailu z dnešního rána. "Z bufetu v europarlamentu Rusko nezachráníš, vezmi zbraně, zorganizuj s Vitulou, Ženíškem a Kalouskem bojovou jednotku a vemte to v Kremlu do svých rukou," doporučil mu prý pisatel v reakci na dřívější prohlášení, že se nemusíme bát Ruska, ale o Rusko.

Štětina pisatelům vzkázal: "Ubezpečuji vás, že v případě napadení naší země bojovat budu. Jako starého muže mě do armády nevezmou, ale nikdo mi nemůže zabránit, abych si koupil kalašnikov a postavil se proti agresorovi. Dělá to tak na Ukrajině mnoho mužů," dodal europoslanec.

Vyjádření Jaroslava Foldyny:

Je mi smrti pana Němcova nesmírně líto. Zejména to umocňuje pocit, že byl zavražděn na objednávku šílených štváčů, jako je tenhle magor. (následoval odkaz na tento článek)

Celé vyjádření Jaromíra Štětiny:

V posledni době mi casto nekdo doporucuje, abych sel bojovat. Tu do Ruska, tu na Ukrajinu. Je to takový vzorec, navod pro hromadne utoky trollů. Jako vzorek prikladam dnesni email:


těm, kteří ho označují za rusofoba či válečného štváče, poslal jasnou odpověď. Dlouhá léta prý říká, že není třeba bát se Ruska, ale o Rusko, které desítky let znásilňovali komunisté a teď to dělají postkomunisté v čele s Putinem.

Z bufetu v europarlamentu Rusko nezachráníš, vezmi zbraně , zorganizuj s Vitulou, Ženíškem a Kalouskem bojovou jednotku a vemte to v Kremlu do svých rukou !!

J. Rada

Rad bych onomu panu Radovi a ostatnim rekl: Ubezpecuji Vas, ze v pripade napadeni nasi země bojovat budu. Jako stareho muze mne do armady nevezmou, ale nikdo mi nemuze zabranit, abych si koupil kalasnikov a postavil se proti agresorovi. Dela to tak na Ukrajině mnoho muzu.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…