Majerová udeřila. Nedělejte z dětí pokusné králíky. Jde o Sorose i Janečka. A co Člověk v tísni?

12.12.2020 10:35

Kolem výchovy našich dětí krouží politické neziskovky, které z nich dělají pokusné králíky ve svých „pokrokových“ projektech. Alespoň to tvrdí poslankyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková, která se na svém facebookovém profilu ostře obula do několik neziskových organizací, které krouží kolem ministerstva školství.

Majerová udeřila. Nedělejte z dětí pokusné králíky. Jde o Sorose i Janečka. A co Člověk v tísni?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslankyně a místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková
reklama
„Jako daňoví poplatníci přispíváme mj. na školství, které by mělo řídit Ministerstvo školství. Když se ale člověk podívá blíže na politické neziskovky, které kolem škol krouží jako supi, dostane pocit, že školství řídí bohužel někdo úplně jiný,“ nedělala si servítky s rezortem ministra školství Roberta Plaby poslankyně z Olomouce.
 
Podle Zuzana Majerové Zahradníkové mají být vzdělávací instituce založeny na vztahu mezi žákem a učitelem, resp. mezi studentem a profesorem. Do tohoto vztahu však podle ní minimálně v poslední dekádě vstoupily politické neziskovky.
 
 
„Jednou je to Člověk v tísni, jindy třeba EDUin v médiích populárního „experta“ na vzdělávání Bohumila Kartouse. Ta loni dostala od Nadace České spořitelny více než tři miliony korun, od společnosti Avast jeden milion korun, dalších pár set tisíc od neméně populární Nadace Open Society Fund Praha, která patří do stáje ještě populárnějšího „filantropa“ George Sorose,“ nahlíží Majerová Zahradníková pod pokličku sponzorů této organizace, která se chlubí tím, že jejím cílem je informovat o proměnách světa vzdělávání a vzdělávací politiky. 
 

Anketa

Pojedete na Vánoce k příbuzným?

41%
54%
hlasovalo: 13542 lidí
„Celkem loni EDUin inkasoval téměř 7 milionů korun a pro svou činnost využil z této částky 5 milionů korun a přeposlal peníze svým zaměstnancům a spolupracovníkům skrze dalších asi 50 smluv. Jestlipak dárci tuší, k jakým "bohulibým" účelům byly peníze použity? Opravdu ve prospěch českého školství, žáků a studentů?“ ptá se poslankyně hnutí Trikolóra, podle které jsou školy každoročně zaplaveny mnoha různými projekty, v jejichž realizaci se předhánějí desítky politických neziskovek. 
 

Anketa

Jste pro prodloužení nouzového stavu?

62%
38%
hlasovalo: 16860 lidí
„Vše zastřešuje Nadační fond Eduzměna, kde figurují nadační fondy České spořitelny, Avastu, Karla Janečka a Open Society Fund. Nijak se netají tím, že chtějí změnit české školství. Novodobí revolucionáři. Ptal se ale někdo rodičů, jestli si přejí pro vzdělání své děti revoluci? Nechápu, proč ministerstvo školství, namísto své, námi všemi placené práce, nechává desítky politických neziskovek v čele s Eduzměnou ovládnout vzdělávací instituce,“ udeřila na ministerstvo Zuzana Majerová Zahradníková. 
 
„Děti přece posíláme do školy, aby se něco naučily od učitelů, nikoli abychom dělali z našich dětí pokusné králíky v různých "pokrokových" projektech neziskovek. Jestli chtějí šíbři z politických neziskovek vydělávat, ať z toho laskavě a jednou provždy vynechají naše děti a vůbec celé školství,“ dodala rázně. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Karel Výborný
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bidenovi babochlapi na olympiádě. Jeden den si zazávodí s muži, druhý se ženami, těší se politolog Bok

16:53 Bidenovi babochlapi na olympiádě. Jeden den si zazávodí s muži, druhý se ženami, těší se politolog Bok

VHLED MICHALA BOKA Paní Bidenová snad ani nestihla vybalit všechny kufry v Bílém domě a její manžel …