Majitelka "bordelu" i zástup umělců: Schwarzenberg je ušlechtilý muž

18.09.2012 12:07

Karel Schwarzenberg si v průzkumech šancí prezidentských kandidátů příliš dobře nevede, jeho preference se propadly až k pěti procentům. Na jeho volebním webu však přibývají na jeho podporu příspěvky jeho sympatizantů. Tam jej může podpořit kdokoliv, od mezinárodně uznávaného režiséra Jiřího Menzela, zpěváka Dana Bárty a dalších umělců až po několik nezaměstnaných.

Majitelka "bordelu" i zástup umělců: Schwarzenberg je ušlechtilý muž
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na tiskové konferenci

Přes hlavní stránku webu www.volimkarla.cz, kde se střídají slogany „Jsem povinen nabídnout své zkušenosti“ a „Hlásím se do služby“ se lze dostat do sekce Schwarzenbergových fanoušků, kde je přehled všech, kteří byli ochotni své jméno s prezidentským kandidátem TOP 09 spojit.

„Myslím si, že pan Schwarzenberg je jeden z mála kandidátů, na kterého bych jako Češka žijící v zahraničí mohla být pyšná,“ vzkazuje do vlasti modelka Helena Houdová. Podle ní spojuje morální odkaz Václava Havla s potřebou České republiky být respektovaným národem.

 „I když zde řadu let nežil, byl stejně jako jeho tatínek možná větším vlastencem, než mnozí z těch, kteří tu žili,“ vzkazuje zase voličům socioložka Jiřina Šiklová, která oceňuje zejména to, jak jako zástupce Helsinského výboru pomáhal vězněným odpůrcům režimu.

Psycholožka Dana Němcová si myslí, že poté, co jsme z naší země vytlačili šlechtický stav, zmizelo z našeho slovníku slovo „ušlechtilost“. „Karel Schwarzenberg je pro mě představitelem této vlastnosti,“ ujišťuje někdejší mluvčí Charty 77.

Sympatizanty však ministr zahraničí má i mimo sféru veřejně činných osobností: Například studentka psychologie Nikola Lapačková vzkazuje, že kníže „je moudrý, neúplatný, má charisma a jeho jediným motivem je služba zemi, kterou miluje, nikoliv touha po moci.“ Vysokoškolský student Tomáš Bederka na něm oceňuje, že „jako jeden z mála dokáže v člověku vidět člověka, nikoliv pouze objekt.“ Řidiče kamionu Martina Samsona zase oslovily „čisté myšlenky kandidáta“.

Podnikatelka Marie Šoupalová pak poskytla kandidátské stránce neobyčejně upřímné doznání: „Jakožto majitelce Night Clubu je mi sympatické, že pan kníže chce stanout v čele největšího bordelu v Evropě.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…