Největší problém druhého pilíře jsou podle Suverenity soukromé fondy. „Takhle z toho čouhá pochybnost, že bude vytunelován,“ zhodnotil Hannig. Kalužík ale zdůraznil, že první pilíř se řítí do prázdna. Odmítá, že by soukromníci byli nějak horší než stát, naopak. „Nikdo se nebojí třetího pilíře nebo toho, že banky mají naše peníze v rukou,“ doplnil. Druhý pilíř je podle něj výhodný.
Neubert naopak druhý pilíř vnímá jako demontáž sociálního státu. „Ty nevýhody toho systému nejsou jenom v tom, kolik peněz můžete získat. Ale garance. Na ty peníze si nesáhnete, to není klasická investice,“ upozornil. Hannig uvedl, že by měli mít lidé na výběr mezi státními a soukromými fondy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
důchodová reforma , Hannig , Politické spektrum , Neubert , Kalužík
autor: joh
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska
- 20:00 Milion chvilek v akci. Korespondenční volba. Tohle chystají na podzim