Málem jste zabili mou matku! Vpálila novinářům slečna Andreje Babiše ml. A Sabina Slonková má o ní info

02.12.2018 19:05

Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) Andrej Babiš mladší se před nějakým časem seznámil se ženou, se kterou trávil čas např. na ukrajinském poloostrově Krym ovládaném Ruskem. Pro veřejnost byla žena dlouho zcela neznámá, ale když se ukázalo, že má vliv na premiérova syna, média se o ni začala zajímat. A zjistila toho o ní hodně. Třeba to, že je obdivovatelkou ruského prezidenta Vladimira Putina.

Málem jste zabili mou matku! Vpálila novinářům slečna Andreje Babiše ml. A Sabina Slonková má o ní info
Foto: Screen RFE/RL
Popisek: Babiš mladší s přítelkyní
reklama

Sabina Slonková, která spolu s Jiřím Kubíkem vypátrala, kde se Andrej Babiš mladší nachází, a udělala s ním krátký rozhovor, se podívala na přítelkyni premiérova syna, se kterou je zachycen na fotografiích např. na ukrajinském poloostrově Krym dnes ovládaném Ruskem.

Fotogalerie: - Orbán v Senátu

Předseda Senátu Jaroslav Kubera a premiér Maďarska...
Maďarský premiér Viktor Orbán zavítal na státní ná...
Viktor Orbán přišel také do Senátu a přivítal se s...
Předseda Senátu Jaroslav Kubera
Viktor Orbán přišel také do Senátu a přivítal se s...
Viktor Orbán přišel také do Senátu a přivítal se s...

Anketa

Podporujete Viktora Orbána?

97%
3%
hlasovalo: 14526 lidí

Žena se jmenuje Jelizaveta M. a podle Slonkové, která se odvolává na reportéry Rádia Svobodná Evropa, je to obdivovatelka Putina. Tato žena má desetiletého syna a prý se nepodařilo zjistit, zda někde pracovala. Zato je jasné, že žena hodně cestuje. Třeba do Moskvy. Potvrzují to fotografie z ruské sociální sítě V Kontaktě. Na jedné z těchto fotografií je zachycen syn paní Jelizavety po boku ruského premiéra Dmitrije Medveděva. Jde o fotku na Krym z roku 2014, kdy na tento poloostrov vtrhly ruské ozbrojené síly. Má také ráda „svatojiřské stužky“, které jsou pro velkou řadu Ukrajinců symbolem proruského separatismu a jsou v této zemi nyní oficiálně zakázané.

Není přitom bez zajímavosti, že tyto fotografie najednou ze sociální sítě mizí. Podle Slonkové to znamená, že někdo zametá stopy. Poslední listopadový den už bylo jasné, že někdo nechce, aby se o Jelizavetě M. tolik vědělo.

Novinářům deníku Právo se podařilo se ženou spojit a přes aplikaci Skype s ní vedli rozhovor. Jelizaveta M., která si na sociální síti říká Liza, prý příliš sdílná nebyla. „Je to můj osobní život a nehodlám o něm s nikým diskutovat,“ bránila se. „Pochopte mě. Moje maminka je starší člověk a novináři ji dohnali k infarktu. Leží teď v nemocnici,“ řekla. Má za to, že její matku teď novináři terorizují. Právě její matka potvrdila médiím, že má Jelizaveta vztah se synem českého premiéra.

S dalšími dotazy se prý novináři mají obrátit „na ty nahoře“. Na premiéra Andreje Babiše a na Petra Protopopova, který Babiše mladšího z České republiky odvezl. Syn předsedy vlády tvrdí, že byl z republiky na ukrajinský Krym odvezen proti své vůli.

V tuto chvíli by měla být s Babišem mladším ve švýcarské Ženevě. Již zmíněné snímky ze sociálních sítí však dokládají, že pár byl i v Paříži. Údajně jsou zasnoubení. Ve vztahu jsou prý déle než rok.

Jelizaveta byla i v Turecku a v Dubaji. I deník Právo však píše, že není jisté, jak si na cestování vydělala, protože podle dostupných údajů nebyla v poslední době zaměstnána.

Rádio Svobodná Evropa přináší i informace o protestech proti Andreji Babišovi staršímu v Česku. Další vlnu protestů vyvolala právě kauza údajného únosu  Babiše mladšího na Krym.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…