Mám pocit hanby, napsal Šimon Pánek kvůli Sýrii. A řekl si o peníze

08.03.2020 0:00

Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek má podle svých slov pocit takové bezmoci a hanby, že neví, co s tím. Rozhodl se tak sdílet příspěvek na sociální síti a vyzvat občany k pomoci v Sýrii.

Mám pocit hanby, napsal Šimon Pánek kvůli Sýrii. A řekl si o peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šimon Pánek
reklama

„Dělám to výjimečně, ale nemůžu jinak, díky za pochopení, pomoc a sdílení. To, co se děje v Sýrii, je opravdu šílené – milion lidí utíká, statisíce potřebují pomoc, každých pár desítek rodin, kterým společně pomůžeme, má smysl, víc v téhle hnusné válce teď nemůžeme udělat, bohužel. Mám pocit TAKOVÉ BEZMOCI A HANBY, ŽE NEVÍM, CO S TÍM. Prosím, přidejte se!“ vyzval Šimon Pánek.

Lidé jsou podle něj uvěznění mezi frontou a uzavřenou tureckou hranicí. „Utíkají před bombami, ale nemají kam, děti spí na zemi v zimě, zateplený stan v přeplněném, ale fungujícím uprchlickém táboře je pro ně sen. V oblasti pořád ještě pracujeme, jakkoli se nebezpečí zvyšuje, snažíme se pomáhat. Denně například rozdáme 24 000 rodin chléb. Poskytujeme jídlo, hygienické balíčky, pitnou vodu, v táborech provozujeme stanové školy pro děti,“ sdělil.

„Vyčíslili jsme, co za vaše peníze dokážeme zajistit, abyste si to uměli lépe představit: 900 Kč: Potraviny pro 1 rodinu na měsíc, 160 Kč: Zajištění provizorní výuky v táborech pro jedno dítě na jeden měsíc, 890 Kč: Hygienický balíček,“ uvedl Pánek.

„Budeme rádi za každý příspěvek, situace je krizová a strašně rychle se mění. Během několika dnů jste poslali téměř pět milionů, což je úžasné, ale každá koruna se teď hodí, každá koruna znamená pomoc dalším lidem. Číslo účtu je 92329232/0300,“ uzavřel Pánek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím auta, jdu je obcházet s klíčem.“ Piráti ve Škodovce: Přišli o hlas

12:42 „Nenávidím auta, jdu je obcházet s klíčem.“ Piráti ve Škodovce: Přišli o hlas

Piráti a STAN se vydali do Škodovky a zistili, že plány Škodovky jsou v souladu s jejich programem. …